Rádi recyklujete a hledáte další zajímavé nápady, jak využít jeden z nejpoužívanějších tvůrčích materiálů – ruličky od kuchyňských utěrek či toaletního papíru? Pak tu pro vás máme hned tři skvělé nápady, které využijete na Valentýna.

1111111111111111Základem všeho je rulička od toaletního papíru. Ať už ji nastříháte na proužky nebo použijete vcelku, vytvoříte si tvar srdce. Na jedné straně ji promáčknete dovnitř a na protilehlé zmáčknete do špičky směrem ven. Tím máte materiál hotový a můžete se pustit do kreativního řádění. Bude to srdeční záležitost, která potěší i děti.

Valentýnský věnec

131313Proč si na svátek zamilovaných nevyzdobit i byt. Vždyť krásný srdíčkový věnec je tak snadný. Ruličky promáčknete, nastříháte na stejně široké proužky a nabarvíte. Necháte dobře zaschnout a tavnou pistolí k sobě slepíte nejprve jeden kruh. Pak na něj ulpíte další řadu srdcí, tentokrát v protisměru. Přidáte stuhu a je hotovo.

Zamilovaná razítka

22222Tohle tvořeníčko bude bavit hlavně děti. Pro ty se na výrobu papírového přáníčka posetého srdíčky hodí vodovky. Ale když se ruličky chopíte vy a použijete například barvu na textil, můžete si z obyčejného bílého povlečení udělat sexy srdíčkové. Nebo alespoň polštář. Ruličku na jednom konci opět vytvarujte a na druhém zmáčkněte a omotejte lepenkou, aby se razítko dobře drželo.

 

Dekorační závěs

3333Dekorace, která pokoj vyzdobí i během roku. Moc pěkně bude vypadat třeba u toaletního stolku se zrcadlem. Srdíčka vyrobíte jako u věnce. Hotová je spolu s červenými korálky pověsíte na nit nebo silonový vlasec. Když jich dáte víc nad, nezapomeňte pod každým udělat uzlík, aby neklouzala dolů.

 

foto: usefuldiy.com, danyabanya.com, pinterest

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..