Proč každý rok kupovat na jaře nové a nové sazenice, když si můžete ty stávající uchovat přes zimu? Není to těžké a my víme, jak na to.

1 Než přijdou mrazy

Aby mělo zazimování smysl, musí být dřív, než přijdou mrazy. Takže pokud jste to neudělali, vydejte se uklízet muškáty právě teď.

2 Prohlídka

K zimnímu skladování se hodí jen naprosto zdravé rostliny. Když si na nějaké necháte škůdce nebo chorobu, roznese se vám na všechny ostatní rostliny v bytě. Před uskladněním muškáty sestřihněte, i když mají nasazeno na květ. Zbytečně by je to vysilovalo.

3 Přestaňte zalévat

Muškáty by si na úbytek zálivky měly zvykat postupně. Je to proto, aby začaly šetřit síly a zbytečně se nesnažili nasazovat nové květy a listy.

4 Na půdu

Muškáty nastěhujte do suché, světlé a ne moc vytápěné místnosti nebo garáže. Teplo by měla být tak kolem deseti stupňů. Kropte je tak jednou za sedm osm dní, aby nevyschly. Před zálivkou vždy zkontrolujte, že je substrát opravdu suchý.

5 Jako jiřiny

Kdo má málo místa a nemůže skladovat celé květináče, může zkusit způsob známý od jiřin. Rostlina se vytáhne z květináče, oklepe, a přistřihnou se jí kořeny. Pak jednotlivé rostliny zabalte do novin a dejte do bedničky. Nebo je dejte do bedničky a zasypte pilinami.

Náš tip

Květiny choďte pravidelně kontrolovat, třeba při zalévání. Hledejte škůdce, kteří se mohou zdařile schovávat. Pomohou vám žluté lepicí destičky, které parazity nejen přilákají, ale i lapí.

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..