Voňavé, něžně nazdobené perníčky na sváteční stůl patří. Protože je nejvyšší čas se do nich pustit, aby do Vánoc krásně změkly, máme tu pár tipů pro perfektní výsledek. 

Recept na perníčky
Nejdřív si dáme recept na přípravu těsta. Pokud nemáte svůj oblíbený ozkoušený, můžete použít tento klasický:
400 g hladké mouky, 140 g cukru moučka, 50 g másla, 2 vejce, 2 lžíce dobrého tekutého medu, 1 lžička jedlé sody, 1 lžička perníkového koření

5 tipů pro perfektní perníčky

1Perníkové koření koupíte jako hotovou směs, ale letos můžete vzít perníčkování opravdu od píky a namíchat si doma své vlastní. Najemno rozemelte 1-2 hřebíčky, kuličku nového koření, kousek skořice, badyánu, půl lžičky anýzu a přidejte půl lžičky citronové a pomerančové kůry. Toto množství koření je cca na 250 g mouky.

2Aby byly perníčky krásně lesklé a dobře na nich drželo zdobení z bílkové polevy, ještě horké je ihned po vyndání z trouby potřete rozšlehaným vejcem.

3Upečené  perníčky nechte minimálně jeden den v klidu odležet, až potom se pusťte do zdobení. Jinak by vám na nich bílková poleva mohla popraskat.

DSC_0020

 

4Na bílkovou polevu potřebujete opravdu jemný moučkový cukr, přípravu proto nešiďte a vždycky ho prosejte přes malé sítko. Šlehač nastavte na maximální výkon a bílek s 100 g cukru a lžičkou citronové šťávy šlehejte do zhoustnutí. Můžete zapracovat i lžičku bramborového škrobu. Je-li poleva příliš hustá, přidejte ještě trochu citronové šťávy.

5Většinou se na zdobení obarvuje právě poleva, vy ale zkuste náš efektní tip: červené potravinářské barvivo namíchejte už do vajíčka, kterým část horkých perníčků po upečení potřete. Bílé zdobení na červeném podkladu vypadá opravdu skvěle.

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..