Co by to bylo za Vánoce bez krásných andílků, kterými jsou dekorovaná okna, věnce i další vánoční výzdoba? Buď si takového koupíte, nebo ho vlastnoručně vyrobíte. Máme pro vás tři jednoduché návody na krásné anděly strážené ze zbytků materiálů, které najdete ve většině domácností. Výroba vám nezabere víc než deset minut.22

Stačí prošátrat zásuvky a materiál na dokonalé dekorace máte zadarmo. My jsme k výrobě tří andílků koupili jen bílé vatové kuličky po dvou korunách a dřevěné po pěti. Ostatní bylo z domácích zdrojů. Kousek krajky ze staré halenky a trička, hvězdičky, stužky a rolničky od loňska. Výsledek je podle nás velmi krásný a rozhodně neskončí v propadlišti dějin. Andílci po Vánocích poputují od krabice k ozdobám, aby zazářili i další rok.

Anděl z kolíčků
12
Potřebujete: dřevěné kolíčky, stuhu, tavnou pistoli, dřevěnou kuličku, vlasec nebo zlatou nitku, drobné ozdoby, jak se vám líbí
Jak na to:1-horz1. Z dřevěných kolíčků sundejte perka a rozeberte je.3-horz2. Tavnou pistolí k sobě přilepte jednotlivé dřevěné kousky a vytvořte tak tělo. Po zatuhnutí přilepte i kuličku jako hlavu. Dva a dva kousky z kolíčků přilepte tavnou pistolí na záda jako křídla.
3. Kolem krku přivažte stuhu, na kterou můžete přilepit zlaté hvězdičky. Celého andílka pověste na vlasec. Bude v okně nebo na stromku vypadat, že skutečně lítá.

Andílek ze špulky
20Potřebujete: dřevěnou špulku, dřevěnou kuličku, proužek krajky na tělíčko a dva podobné kousky na křídla, jeden kolíček, stužku a malou rolničku, vlasec nebo tyčku

Jak na to:
6-horz1. Rozeberte kolíček a z kousku krajky vystřihněte dvě křídla. Přilepte je tavnou pistolí na dřívka z kolíčku.
2. Na dřevěnou špulku přilepte tavnou pistolí kuličku jako hlavu.
3. Pruh krajky sešijte, aby vznikl válec. Pak ho na jednom kraji prostehujte a stáhněte kolem krku pod hlavou, aby vzniklo tělo, které zakryje špulku.
4. Přilepte na záda křídla a na hlavu přivažte stužku s navlečenou malou rolničkou. Zajistěte kapkou lepidla.

Náš tip: Andílky můžete buď pověsit na vlasec, nebo dejte do špulky, která je provrtaná, tyčku a zapíchněte je třeba do květináče nebo věnce.

Anděl z krajky
15
Potřebujete: vatovou kuličku, jehlu, nit, pruh a obdélník ze zbytku krajky, zlatou stužku a malou rolničku

Jak na to:
1. Pruh krajky sešijte, aby vznikl tunel. Na jednom okraji pak nastehujte a stáhněte. Když prostehujete tak centimetr pod okrajem, vznikne vám po stažení pod krkem řasený límeček. Krajkový obdélník v polovině prostehujte a stáhněte, aby vznikla křídla. Pak je přistehujte k tělu v místě švu.
2. Do jehly si navlékněte vlasec a protáhněte vatovou kuličkou, aby anděl mohl viset.
3. Hlavu přilepte k tělu a ozdobte zlatou nitkou, přišijte pod krk rolničku. A komu se chce, může ještě přidat zlaté hvězdičky na tělo.11

Jak na zlaté blýskání
Nemusíte mít po ruce žádný speciální lurexový materiál, aby andílci zářili. Stačí k tomu obyčejný zlatý nebo stříbrný lak na nehty, případně barva na textil. Těmi je bez problémů nazdobíte.

 

Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..