Nebojte se dopřát svému miminku trochu domácí aromaterapie. Když víte, které oleje použít, nahradí běžnou kosmetiku a přispějí pohodě vaší i vašeho děťátka.

Jediné, co je dobré si připravit předtím, než se miminko narodí, je dostatek lahviček a kelímků, do kterých budete své výtvory dávat. Pak už můžete kosmetiku pro své dítko připravovat de facto za pochodu. Užitečné tipy nám poradila odbornice na aromaterapii Mgr. Tereza Lindauerová (www.zdravivharmonii.cz):

ID-10066775

Malým nespavcům kápněte do vaničky heřmánek římský.

Pro čerstvě narozené děti do dvou měsíců věku je výběr éterických olejů omezený. Svědčí jim heřmánek římský i pravý, levandule, řebříček a kopr. Některý z uvedených olejů můžete v malém množství, stačí tři kapky, nakapat do aromalampy a dát do dětského pokojíku půl hodinky před nočním spánkem dítěte. Kapku jednoho ze zmíněných olejů můžete také přidat do dětské vaničky místo koupelového oleje. Esenciální olej z kopru pomůže na nejrůznější trávicí problémy, zvracení nebo koliky. Jestli vaše miminko patří mezi nespavce, kápněte mu do vaničky kapku heřmánku římského. Levandule je antiseptická a dezinfekční a v aromalampě – ještě lépe v difuzéru – provoní a pročistí dětský pokoj.

Na masáž novorozenců si můžete připravit jednoduchou směs: 100 ml mandlového oleje (nebo do oleje z meruňkových jader, který je luxusnější, ale trochu dražší) smíchejte s 8 kapkami heřmánku pravého a 1 kapkou levandule. Připravenou směsí můžete miminko masírovat nebo natírat po koupeli.

Heřmánek v kombinaci s levandulí (popř. řebříček s levandulí) můžete po jedné kapce dát do misky s vlažnou vodou a umýt dítěti zadeček, pokud trpí na opruzeniny. Hojivá koupel miminkům rychle uleví a můžete ji zopakovat kdykoli se problém objeví.

Na zahojení pupečníku obvykle stačí sucho a čisto, někdy se ale vyskytne drobné zarudnutí. V tom případě můžete pupečník ošetřit antiseptickým zásypem připraveným z 30 gramů čistého pudru a 5 kapek esenciálního oleje z levandule.

Je vaše miminko často nevrlé a podrážděné? Připravte mu uklidňující olejíček – do 30 ml nosného oleje (mandlový, z meruňkových jader, ale klidně i panenský olivový) nakapejte 7 kapek mandarinkového a 2 kapky heřmánkového esenciálního oleje.

ID-100141620

Osvědčilo se nám: Všechna miminka milují masáž nožiček jen tak „nasucho“ bez olejíčků. Obě nožičky držte současně a masírujteje jemným, ale rytmickým pohybem palců směrem od středu nahoru. Miminka se masáží uklidní a často je dokonce ukolébá ke spánku.

Foto: Los Typos, FreeDigitalPhotos.net

 

 

 

Dětská kosmetika - přírodní kosmetika pro děti

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..