Potřebujete ozdobit dětský pokoj nebo jen zabavit neposedné děti během odpoledne? Připravte jim barevné papíry,  zrecyklujte naše oblíbené ruličky a pusťte se do výroby veselých soviček. 

Potřebujete:

DSC_0286-maleBarevné papíry,  lepidlo,  nůžky, barevné fixy,  papírové cukrářské košíčky (nejsou nutné), dostatek ruliček od toaletního papíru (ty necháme celé) nebo kuchyňských utěrek (ty rozstříháme na menší kousky podle výšky soviček)

Jak na to:
DSCN0162a
1. Fantazii se meze nekladou, s ruliček vytvoříte soví kamarády všeho druhu. Pro většinu kousků z této party je základ oblepit ruličku kolem dokola barevným papírem.
DSC_0287-male

2. U oblepené ruličky prohněte horní část do oblouku – nejdřív jednu půlku, poté druhou. Tak získáte základní ‚ušatý‘ tvar každé sovičky.
sloucene

3. A dál už můžete zdobit podle libosti – nalepte kontrastně barevná bříška, nebo jim je pomalujte  á la peříčka fixou. Křidélka vystřihněte jednoduchá oválná a nalepte zepředu, nebo můžete vystřihnout půlkruh, který nalepíte kolem dokola sovičky. Nezapomeňte na výrazné oči a zobáček.

sloucene2a

4. Obzvlášť zajímavě vypadají načančané sovičky, na které použijete rozstříhané papírové košíčky. Na břichu je v několika vrstvách nalepujte vždy odspodu, aby se pěkně překrývaly. Použijte je také na křídla a dozdobení očí. 

sloucene3a

5. Trochu jiný postup bude u této střapaté sovičky. Pruh barevného papíru po celé délce přibližně do 2/3 nastřihněte. Hotový pás pak nalepte na ruličku. Začněte odzdola a pokračujte odlišnými barvami po celé ruličce. Pozor – tentokrát ruličku netvarujeme, to uděláme až na závěr, kdy je celá oblepená ‚střapci‘. Přidáme oči, zobák, dokreslíme a je hotovo. 

Náš tip: A pokud vám nestačí sovičky postavit jen poličku, můžete vzít na pomoc barvy a vytvořit celý soví strom, který skvěle oživí zeď v každém dětském pokoji. Strom namalujte a sovičky na něj přilepte, stejně jako listy, které plastický dojem znásobí. Odkoukáno na artiscuola.blogspot.co.uk.
66dda7d399cb95eb4e72ae764accf0c9 artiscuola.blogspot_co_uk

 

Foto: LosTypos/Jaksiudelat.cz, artiscuola.blogspot.co.uk

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..