Z ruliček od kuchyňských utěrek či toaletního papíru se dá vytvořit adventní kalendář na mnoho způsobů. My jsme chtěli, aby byl nejen stylový a hezký, ale také praktický. Díky malé vychytávce se jednotlivá okénka dají otvírat (a zase zavírat). Děti tak mají k dobrotám pohodlný přístup a kalendář můžete klidně použít i příští rok. Připravili jsme pro vás i rychlý videonávod.

DSC_9637-OK

Co potřebujeme

24 roliček od toaletního papíru (nebo 12 rolí od utěrek) na samotný stromeček
5-6 roliček s menším průměrem na víčka
kus kartonu – my jsme zrecyklovali krabici od pizzy
8 listů zeleného papíru
další barevné papíry na víčka
provázek či vlna na úchytky
nůžky, perořízek, lepidlo na papír, tavnou pistoli
obyčejnou tužku, fixu, šablonku na kolečka (např. vykrajovátko)

Jak na to

DSC_9642-OK1Nejdříve se přesvědčte, že jdou menší ruličky bez problémů zasunout do těch větších. Ruličky od toaleťáku nechte jak jsou, ruličku od utěrek rozdělte na 2 či 3 díly. Všechny ruličky oblepte zeleným papírem. Jeden list vystačí přesně na čtyři toalet. ruličky.

DSC_9682StromekSchema

2Širší oblepené ruličky slepte pomocí tavné pistole podle přiloženého schématu do tvaru stromečku. Ideální je slepit vždy  jedno patro a to pak přilepit jako celek na nižší řadu.

DSC_9654-OK113Teď se vrhněte na víčka. Užší zelené ruličky si tužkou rozdělte na 4-5 dílů a perořízkem rozřezejte. Na karton si nakreslete 24 koleček o průměru použité širší ruličky (bývá to 4,5 cm, ale raději si je přeměřte) a vystřihněte. Stejně velká kolečka si vystřihněte i z barevných papírů.

DSC_9659-OK224Několik koleček můžete nechat  ‚přírodní‘, na zbytek nalepte kolečka z barevných papírů. Doprostřed kolečka udělejte nůžkami malou dírku a protáhněte tudy kus provázku, který na obou koncích zajistěte uzlíkem proti vyvlékání.

 

5Připravené víčko pak lepidlem či tavnou pistolí přilepte na nařezané úzké ruličky, barevnou plochou nahoru. Provázek nechte volně koukat.

6Takhle potom bude víčko fungovat – zasunete ho do širších ruliček, čouhající provázek slouží jako ‚úchytka‘ pro pohodlné vyndávání. Zadní stranu ruliček napevno přelepíme zelenými kolečky

 

Náš tip: Pokud jste neshromáždili dost ruliček, nevadí. Můžete přepůlit i ruličky od toaletního papíru a z jedné tak udělat dvě okénka kalendáře. Jen počítejte s tím, že pak bude méně hluboký a vejdou se do něj jen bonbony, čoko penízky či malé figurky. Na mělčí stromeček můžete také přidělat očko a pověsit ho na zeď.

Foto: LosTypos

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..