Taky na vás v létě padne touha mít na dovolenou nebo k letnímu outfitu nějaký ten výstřední doplněk? Etno styl je evergreenem, s kterým neuděláte chybu. Navíc vyjde na pár korun.

Etno doplňky se nám každé léto vracejí jako bumerang, který netrefil cíl. Když máte nějaký pěkný, stačí ho na chladné měsíce dobře uložit a další rok znovu zazáří. Ale když ho nemáte a jdete si nějaký koupit, je to občas problém. Opravdu dřevěných za rozumné peníze moc není. Drahé jsou i obyčejné navlečené dřevěné korálky. A plast je prostě plast. Proto pro vás máme nápad, jak si dřevěnou parádu vlastnoručně vyrobit, a to levně a rychle.
Dřevěné korálky, přívěsky, umělé i pravé kožené šňůrky mají skoro v každé prodejně pro tvořivé. Dřevěný přívěsek na náušnice stál sedm korun, osm korálků třicet. Brala jsem je nenatřené, abych je lépe barevně sladila. Šňůrky pár korun metr. Velký vyříznutý šnek jsem našla doma. Když zapátráte, třeba taky najdete odložený v zásuvce nějaký pěkný kousek, který stačí natřít a opět bude zářit. Všechny dřevěné kousky jsem nejprve natřela dvakrát lazurou. Mám rád vodou ředitelné. Ale klidně je můžete udělat i barevné.

Se šnekem

228Potřebujete – větší dřevěný šnek, kožená šňůrka, 4 velké dřevěné korálky s velkou dírkou, 2 kulaté přívěsky, 2 malé uzavřené stříbrné kroužky, 2 háčky nebo zaklapávací komponenty na náušnice

Jak na to
1. Vytvořit náhrdelník je jednoduché. Šňůru v polovině protáhněte liščí smyčkou a nad ni dejte korálek. Je důležité mít korálek s opravdu velkým průvlekem. Na hrot šneka jsem dala další korálek. Drží sám.
2. K přívěsku na náušnice přidělejte lodní smyčkou kousek kožené šňůrky. Navlékněte na ni uzavřený kroužek a zavažte.10
3. Na kůži navlékněte korálek s velkým průvlekem, který pěkně schová uzly. Koukat by měl jen kroužek.
94. Kroužek přidělejte na háček náušnice. Dejte pozor při otvírání malého kroužku a náušnici. Vždy to dělejte kleštičkami a do strany. Pak ho jednoduše smáčknete. Když kroužek rozevřete, zdeformuje se, a už ho nikdy nedáte do správného tvaru.

S knoflíky

23Potřebujete – kontrastní dřevný knoflík, k němu sladěnou koženou šňůrku, 2 natřené knoflíky, natřený korálek s velkým průvlekem

Jak nato
71. Šňůru přeložte a oba konce protáhněte korálkem.
2. Do každé dírky knoflíku protáhněte jeden konec šňůrky. Pak opět udělejte liščí smyčku.
53. Na každý konec navlékněte knoflík, který protáhněte křížem.
44. Zezadu provlékněte, aby knoflík lépe ležel u těla.

Náš tip
Když chcete sladit náušnice s tyrkysovým náhrdelníkem, použijte stejně barevnou šňůru.

1a

Foto: Maru


Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..