Taky si v létě rádi dáte ledovou kávičku, třeba ještě vylepšenou zmrzlinou? Máme pro vás geniálně jednoduchý recept, jak ji vykouzlit za minutu bez drahých přístrojů.

Nedávno mě rozesmála kamarádka, která byla s maminou v jedné vyhlášené pražské kavárně na Smíchově. Maminka zatoužila po ledové kávě. Servírka s kamennou tváří odvětila, že může vyrobit jen teplou, protože stroj na ledovou nefunguje. Na lakonickou prosbu, zda by tedy do teplé nemohla dát kostky ledu, odvětila, že to by nešlo. S naším receptem vám taková lapálie rozhodně nehrozí, protože na přípravu ledové pochoutky žádný přístroj nepotřebujete. Její příprava je  opravdu jednoduchá a rychlá, takže si u nás doma dopřáváme  ledovou kávičku poměrně často. Zkuste to taky.

Na jednu vysokou sklenici potřebujete: 4 kostky ledu, dvě lžičky dobré rozpustné kávy, 100 ml mléka (já dávám plnotučné), 150 ml vody, šejkr (ale na chatě dělám klidně ve větší zavařovačce se šroubovacím víčkem)

Jak na to
Do šekjru nebo sklenice dám všechny ingredience, dobře zavřu a pořádně několikrát protřepu. Takhle jednoduše, bez všech míchátek a šlehačů, se vám podaří vytvořit se neuvěřitelně vysokou pěnu. Pak naliji do sklenice a přidám brčko. Kdo má rád verzi se zmrzlinou, může si jí trochu dát do sklenice a na ni nalít kávu. Když se chci předvést před návštěvou, ozdobím vršek kávy šlehačkou a posypu kakaem nebo strouhanými oříšky.

Náš tip: Poměr kávy, vody a mléka si můžete přizpůsobit své chuti. Místo obyčejné kávy můžete také přidat třeba kávu s příchutí. U nás vede oříšková.

Jedna odpověď

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..