Potřebuje vaše dítě, nebo vy na jaro dokonale lehké a skladné zavazadlo, kterému déšť neublíží? Tak si podle našeho návodu zkuste ušít originální vak.

Taky u vás doma zavládla sovičkou mánie? U nás máme náušnice, brože a přívěsky. Ale to nestačilo, protože do soví sbírky chybělo nějaké zavazadlo. Navrhovala jsem mesíka nebo batoh, ale nakonec jsem byla přehlasovaná a zvítězil populární vak. Taky dobře, protože není na šití nic jednoduššího. Jediný požadavek byl, aby odolal vodě, byl tak akorát velký a byly na něm sovy. Takže jsem zapátrala v mém oblíbeném obchodě dumlatek.cz. a koupila kousek látky se sovím desénem. Pak jsme vyrazila do nového hobby obchodu. Tam měli barevné šňůry, zavařená kovová déčka a hlavně waterproof batohovinu.

Potřebujete – Kousek látky s vybraným motivem, vlizelín, batohovinu, 2x 2m šňůry, 2 d kroužky

Jak na to

1. Základní tvar vaku je obdélník z batohoviny. Náš má 38x 43 cm. Na boční švy jsem přidala centimetr z každé strany a 5 cm na kratších stranách na vytvoření tunýlku.

2. Z látky s motivem jsem vystřihla obdélník o poloviční velikosti toho z batohoviny. Sovy jsou jen na přední straně na ozdobu. Zadní díl je jen z batohoviny. Aby se látka nemačkala, podžehlila jsem ji vlizelínem a obroubila entlem.vak se sovami

3. Látku jsem položila na batohovinu líc na líc a přišila. Pak jsem látku otočila a přišpendlila tak, aby byla celá strana lícová.

vak se sovami4. Ustřihla jsme dva proužky z batohoviny a udělala poutka na d kroužky, kterými povedou šňůry.

5. Na zadní stranu batohu jsem na rub našila malou kapsičku na mobil a doklady.

6. Obdélník batohoviny s látkou jsme přeložila lícem k líci. Do rohů jsme přišpendlila poutka s d kroužky.vak se sovami

7. Batoh jsme sešila tak, že šev končil 8 cm pod horní linii.vak se sovami

8. Nesešité okraje jsem zapošila. A pak jsem horní okraj otočila 5 cm na rubovou stranu a vytvořila tunýlek.

9. Navlékla jsem barevné šňůry. Musím přiznat, že dvě barvy jsou kouzlem nechtěného, protože jsem špatně měřila a jedna barva nestačila.

10. Látku se sovami jsem naimpregnovala. Celé šití zabralo hodinu.

Náš tip – Vak z batohoviny je chvíli tvrdý, ale za chvíli se stažení oběhá. Dokonale drží tvar, což je podle nositelky super. Když tam má jen pár věcí, nemačkají se jí.vak se sovami

vak se sovami

foto.:Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..