I takový obyčejný domácí pomocník, jako jsou dřevěné kolíčky na prádlo, se dá proměnit v nádherné vánoční dekorace. Hvězd není o Vánocích nikdy dost – ať už jimi ozdobíte stromeček, nebo je zavěsíte na okno apod. 

Jak na to

Na spojování kolíčků použijte třeba lepidlo Herkules nebo je slepujte pomocí tavné pistole – tady ale opatrně, je to sice rychlé, ale z tavňačky dávkujte jen velmi tenkou vrstvu, aby k sobě kolíčky dobře přilnuly a lepidlo nikde po straně nevytékalo. Pokud chcete mít závěsné dekorace, nezapomeňte mezi dva kolíčky před slepením vložit kousek nejlépe tenkého jutového provázku.

Hotové hvězdy můžete nechat přírodní, nebo je natřít akrylovou barvou či přestříkat barvou ve spreji (seženete od 70 Kč). Nebojte se ani použití mořidla, zvlášť pokud se vám hodí více rustikální vzhled dekorací.

Krásně také vypadají vrstvené hvězdy, na kterých zkombinujete dvě velikosti kolíčků. Na střed hvězdy přilepte výrazný knoflík, malou filcovou či dřevěnou ozdobičku nebo jinou správně vánoční dekoraci podle své fantazie.

Náš tip: Ani drátěné „pružiny“ z kolíčků nevyhazujte, jejich pospojováním vytvoříte další hvězdičky, jak se můžete přesvědčit v kolíčkových tipech níže.

    

 

Foto: Pinterest.com

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..