Dostali jste před Vánocemi krásně rozkvetlý brambořík? Víme, co udělat, aby takový zůstal dlouho. Při správné péči vám může radost dělat spoustu let.

Vodu do mističky

Základem úspěchu je dobré dávkování vody. I když je rostlina původem ze středomoří velmi odolná, přemokření nesnese. Nejhorší je, když zaléváte klasicky shora. To se pak snadno stane, že hlíza navlhne a chytí plíseň. Proto vodu dávejte rostlině vždy do misky pod květináč.

Zima mu svědčí

Květy má brambořík krásné, ale v klasické pokojové teplotě nad 20 °C  vydrží jen krátce. Mnohem déle vás budou těšit, když  dáte rostlinu do teploty o pět stupňů nižší. Pak bude krásná dlouho. Vhodné je třeba místo mezi špaletovými okny nebo na světlé a nevytápěné chodbě.

Naordinujte mu odpočinek

Když jsou všechny květy pryč, je čas dát rostlině dovolenou. Nechte brambořík chvíli stát s minimální zálivkou na dobře větraném a tmavém místě. V létě ho můžete postavit na stinné místo na zahradě. Když mu vyrazí nové hlízy, přesaďte ho do většího kořenáče. Na podzim ho vezměte domů do tepla a více zalévejte. Měl by opět vykvést.

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..