Roušky… V těchto dnech velice aktuální téma. Pokud jste si včas nenakoupili zásoby, nezoufejte. Můžete si je vyrobit sami doma i bez šicího stroje z kusu látky nebo papírové utěrky.

Koronavir zasáhl naši zemi a je třeba se mu bránit. Ano, tato obyčejná rouška možná není stoprocentně účinná, ale rozhodně je lepší než nic. Nošení roušky významně pomáhá omezit šíření kapénkové infekce. Chraňte sebe i své okolí!

Na internetu najdete návod na jednoduchou látkovou roušku se sklady, kterou ušijete ze čtverce 100% bavlny 20×20 cm (materiál je důležitý, aby bylo možné roušku vyvářet, a tím pádem dezinfikovat). Ale základní pomůcku si snadno můžete vyrobit dokonce i bez šicího stroje a použít při tom téměř jakýkoli kus látky, jak se přesvědčíte v tomto videu.

A skvělou službu vám prokáže i role papírových kuchyňských utěrek a kousek oboustranné lepenky. Návod na tuto jednorázovou papírovou roušku najdete v druhé části videa. Rozhodně skvělý nápad!

Video návod na oba typy roušek zde: 

Nošení roušek je opravdu důležité a pomůže nám rychleji vrátit život do normálu. A kdo ještě tápe, na tomto webu najde odpověď, proč roušky patří na obličej všem 🙂

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..