Podařilo se vám na oblíbených džínách vyrobit skobu nebo jsou prodřené mezi nohama? Nač se s nimi hned loučit. Mám pro vás jednoduchý postup, jak je opravit.

Tomu říkám udělat z nouze cnost. Dcera dokázala na úplně nových džínách neznámo kde a jak vyrobit skobu vzadu na stehně. Nejradši bych je byla vyhodila, jenže jí padly a cítila se v nich dobře, tak mě uprosila, abych je zachránila. Protože stejným způsobem léta spravují i prodřená místa mezi nohama, pustila jsem se do toho a nafotila to. Třeba se to bude někomu hodit.

Džíny

Jak na to

džíny1. Nejprve jsem si místo z rubu podžehlila vlizelínem, který látku pěkně zacelí a díra se vám nerozlézá. Kdo má oboustranně zažehlovací vlizelín, ať použije ten.

džíny2. Ustřihla jsem si kousek džínoviny ve stejné gramáži, rozuměj kvalitě, ze které bude vnitřní záplata. Když máte oboustranný vlizelín, tak záplatu jen přižehlíte. Když ne, tak z lícu přišpendlete.
džíny3. Otočila jsem kalhoty na líc a našla co nejpodobnější odstín nitě. Pak jsem na stroji nastavila co nejtěsnější a největší entlovací steh a po niti prošila. Kus před a kus za dírou, steh vedle stehu. Další možností je běžný steh, který je sice méně vidět, ale taky méně pružný.
džíny4. Výsledek byl skoro neviditelný, ale to by stačilo tak mezi nohy. Tam vám nikdo koukat nebude. Na zadní partie je to málo. Tak jsem prošátrala všechny skrýše a vylovila odložené nažehlovací obrázky a přižehlila je nejen na spravované místo, ale i jinam. Myslím, že Jack nebo Hello Kitty neurazí ani puberťáky.

džíny5. Džíny se v nové úpravě překvapivě líbily. Díra je pod lebkou.  Jen je prý těch obrázků málo. Tak budu muset ještě nějaký vyrobit. Na to dám návod příště.

 

Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..