Chcete psa chránit před armádou klíšťat bez chemie, přesto spolehlivě a navíc šetřit svoji kapsu? Máme pro vás recept na domácí přípravek proti obtížným parazitům.

Náš pes miluje procházky v přírodě, lítání po lese a koupel v každém rybníku. Letos se opakuje situace z loňského roku – po návratu domů ze srsti pokaždé vybíráme otravná klíšťata! A to navzdory jindy celkem spolehlivým spot on pipetám, které proti nim používáme. Klíšťat je prostě příliš. A tak jsme hledali způsob, jako našeho chlupáče chránit přirozenou cestou a – co si budeme povídat – také levněji.

Základem tohoto 100% přírodního repelentu je Neem olej, který se hodně používá v indické ajurvédské medicíně. Mezi jeho úžasné vlastnosti patří také schopnost odpuzovat hmyz a škůdce, a to díky jeho zvláštní vůni. V receptu její intenzitu utlumíte esenciálním olejem z hřebíčku a citrónové trávy. Vyzkoušejte to.

KlistePotřebujete: 10 g mandlového oleje (ze sladkých mandlí), 15 g Neem oleje, 10 kapek esenciálního oleje z citronely, 10 kapek oleje z hřebíčku.

Jak na to: Odměřte si přesné množství všech ingrediencí, dobře promíchejte a směs nalijte do láhvičky s kapátkem.

Repelent nanášejte psovi po kapkách od hlavy až k ocasu a dobře vmasírujte do srsti a kůže. Aplikujte ho každých 7-10 dní, častěji než chemické přípravky – doba jeho účinnosti je kratší, ale funguje skvěle!

Olej z citronely můžete nahradit jiným, například levandulovým, ale nepřehánějte to, psí čich je velmi citlivý a příliš silné aroma by ho mohlo obtěžovat!

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..