Podle tohoto návodu si vyrobíte tak trochu dva v jednom – veselý adventní věnec a kalendář pro děti. Stačí zrecyklovat naše oblíbené ruličky a přidat kousek kartonu a krepových papírů či zbytků látek.

Co budete potřebovat:

DSCN8780_zps112b5d05

24  ruliček (můžete rozřezat role od kuchyňských utěrek nebo použít ty od toaletního papíru)

24 kousků barevného krepáku na obalení ruliček (pokud máte doma zbytky látek z šití, stačí je obstřihnout entlovacími nůžkami a použít místo papíru)

větší kus kartonu na základ věnce

nůžky, zelenou barvu,  lepidlo, tavnou pistoli, provázek

 

 

Jak na to:

DSCN8783_zpsd75b18051. Na karton si vyskládejte do kruhu všechny ruličky a obkreslete si vnější a vnitřní  průměr. Polaďte tvar a pak si vystřihněte kartonový kruh, na který budete hotové ‚bonbonky‘ lepit.  Natřete ho zelenou barvou (nemusí to být úplně dokonalé, většina bude schovaná pod ruličkami).

DSCN8814_zps2e5ff4502. Každou ruličku zabalte do barevného papíru (látky) s dostatečným přesahem na obou stranách, aby šla zavázat do ‚bonbonu‘. Před zavázáním nezapomeňte balíček naplnit!!! Na hotové balíčky nalepte papírová kolečka s čísly.

DSCN8818_zps796300163. Ruličky přilepíte pomocí tavné pistole na připravený nabarvený kruh. Přiděláte provázek jako poutko na zavěšení a je hotovo.

Náš tip: Aby se děti k pokladům snadněji dostaly, nemusíte látkou obalené ruličkové bonbony lepit napevno. Můžete zkusit malou, trochu náročnější inovaci – přilepit na spodek bonbonu kousek suchého zipu a protistranu na karton. Je třeba jen dobře vyměřovat.

DSCN8823_zpscb9d0013

Podrobný návod najdete zde

Foto: Iva Alex

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..