Industriální styl je v kurzu. Kdo může, pořizuje si na zdi nejrůznější svítící objekty nebo nápisy. Máme pro vás jednoduchý návod, jak si udělat dekoraci na zeď přesně podle vlastní představy.

Základem kouzelného svícení je světelný Led řetěz. Třeba takový máte od Vánoc. Pro srdce by měl mít 35 světýlek. Určitě používejte jen certifikované řetězy. Levné napodobenin z tržnice si na zeď v obýváku nebo dokonce ložnici raději nedávejte. I když z nich jde minimálně tepla, může selhat elektroinstalace.

3aPotřebujete – Jako materiál vám bude stačit tvrdý papír, ale pokud chcete něco lepšího, může to být tenká překližka nebo mfd deska nebo plast, řetěz s 35 světýlky, tužka, ostrý nůž, lepidlo, elektrikářskou pásku.

 

3bJak na to

1. Vyřízněte nebo vystřihněte si kruh o průměru 33 cm, nakreslete si srdce a v pravidelných intervalech si naznačte 35 čtverečků na světýlka.

2. Ostrým řezacím nožem nebo skalpelem proděravte čtverečky.

3. Zkontrolujte, že jsou otvory dost velké pro světlo.

4. Postupně prostrčte světla na lícovou stranu srdce.

5. Na rubové vám zůstane vidlice do zásuvky a drát. Aby se volně nepohyboval, přichyťte ho k rubové straně srdce elektrikářskou páskou.

6. Ze stejného materiálu jako je hlavní desky si udělejte „krabici“/ podstavec na elektroinstalaci. Potřebujete k tomu 7 cm široký pruh, který přilepíte k hlavní desce tak, aby nebyly dráty vidět. Nahoře vyrobte očko na pověšení a dole nechte  mezeru, kterou povede šňůra k zásuvce.111111Náš tip – Podle stejného návodu si snadno vyrobíte i nápis. Například oblíbené Home Sweet Home, nebo Hello, Love. Nám se líbí Happy Hour, které jsou z překližky a vypadají na zdi opravdu luxusně. Postup je obdobný. Vyrobíte si písmeno, provrtáte dírky na světýlka a připevníte na zeď.

34-horz

Foto: paperplateandplane.wordpress.com. abeautifulmess.com

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..