Zahrádkáři a pěstitelé už jsou jako na trní, semínka putují do zeminy a sadbovače plní okenní parapety. Je zbytečné investovat peníze do těch ‚profi‘ v obchodech, stejnou službu vám prokážou květináčky, které si vyrobíte z domácích zásob zcela zdarma. 

Květináčky z ruliček od utěrek a toaletního papíru

Potřebujete pouze zásobu papírových ruliček a nůžky.
1. Roli od kuchyňských utěrek naporcujeme na cca 7cm kousky, ruličku od toaletního papíru přestřihneme na půl (pokud potřebujeme vyšší květináč, necháme vcelku). Poté ji nadvakrát zmáčkneme až doplacata a hrany pořádně přejedeme nehtem – to v případě, že chceme mít květináčky úhledně čtyřhranné. Jinak rozpůlenou ruličky necháme tak, jak je.

d429ab0a01edaa94d43cfede0fed4a0b 41
2. U čtvercových květináčků v hraně, u kulatých ve stejných rozestupech 4krát nastřihneme ruličky zespoda alespoň 1,5-1,8 cm hluboko. Kraje potom přehneme přes sebe, jako když zavíráme papírovou krabici – jeden konec zasuneme pod, druhý nad… Tím získáme uzavřené dno a můžeme plnit zeminou.
13  view_from_the_top_m3

Novinové květináčky

Potřebujete pouze noviny, formičku na obtáčení, případně kousek lepicí pásky či provázku na zajištění.
1. Přeložené listy starých novin si omotáme kolem formy vhodného průměru – dobře vám poslouží menší sklenička.
2. Pak lehce sesuneme dolů a volný spodní okraj přeložíme vmáčkneme postupně dovnitř role tak, aby se vám vytvořila dno. Stáhneme ze skleničky, horní okraj zahneme cca 1 cn dovnitř, květináček by měl držet pohromadě.
3. Pro jistotu můžete stočené noviny přelepit kouskem papírové lepicí pásky, nebo květináček zpevnit přírodním provázkem – bude to zároveň funkční i ozdobný prvek.

32 38

Papírové květináčky z formiček na muffiny

Potřebujete mixér a papírové proužky ze skartovačky nebo papír rozstříhaný na malé kousky.
1. Papírovou drť dáme do mixéru a zalijeme ji trochou horké vody. S vodou to na začátku nepřeháníme, vždycky můžeme podle potřeby přilít.
2. Mixér spusťte na vysoké otáčky, vždy po 30 vteřinách zastavte a seškrábněte papír ze stěn dolů. Barva výsledné hmoty záleží na použitém papíru.
3. Hmotu vymačkejte a nechte z ní odtéct co nejvíc vody.

krok 1 DSC_0442 DSC_0444
4. Poté s ní plňte formičky na muffiny. Plný mixér by vám měl vystačit na plech se 12 formičkami, do každé formičky bohatě stačí jedna vrchovatá lžíce hmoty.
5. Hromádku vyklepněte doprostřed formy a hmotu postupně vytlačujte do stran a nahoru po bocích formy.
6. Nakonec se ze dna vyplněné formičky snažte papírovou utěrkou odsát co nejvíc vody. Formičky nechte stát 24 hodin nebo dokud nejsou květináčky na dotek suché. Pro urychlení je můžete dát doschnout do trouby po pečení apod.

DSC_0450 DSC_0447 
Zdroj: 365daysofdiy
Zužitkujte plato od vajíček

Bleskovku na drobné sazeničky získáte po každém nákupu – stačí dát do košíčku vajíčka v papírovém platíčku.

Egg-Carton-Garden

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..