Jakmile na dýchací cesty vašeho dítěte zaútočí obvyklé nepříjemné choroby, jde sranda stranou. Ucpaný nos, bolest hlavy a úmorné kašlání malému marodovi na náladě nepřidá. 

sleep-531205_1920Naštěstí je první pomoc doslova po ruce. Zásobárnou allicinu, přírodní látky s antibiotickými účinky, je totiž obyčejná kuchyňská cibule. Máme pro vás hned dva recepty, které uleví nejmenším i dospělým pacientům, když je trápí rýma a kašel.

1) Cibulové sáčky na inhalaci

Proti rýmě a zánětům nosních dutin se osvědčilo vdechování výparů z nakrájené čerstvé cibule. Účinné látky ve výparech z cibule uleví ucpanému nosu a pomohou uvolnit hleny a očistit a vyléčit sliznice.

Tip pro děti: Malé děti můžeme jen těžko držet nad talířem rozkrájené cibule a vysvětlovat jim, že pálení v očích a nose je pro jejich dobro. Zvlášť u těch nejmenších je při nachlazení řešením aplikovat na noc cibulové pytlíčky. Uděláte si je snadno: Připravte si čtverec lněné látky nebo bavlněný ubrousek, kapesník, kousek pleny apod. Cibuli pokrájejte na drobno, přendejte na látku, ještě trochu pomačkejte a pak látku svažte jako měšec. Hotový naplněný pytlíček zavěste na noc do postýlky u hlavičky dítěte.

2) Cibulový sirup

Starý dobrý cibulový sirup patří už od pradávna k nejoblíbenějším lékům proti kašli a zahlenění. Uleví dýchání, zlepší odkašlávání a zatočí i s mikroorganismy  v dýchacích cestách. Cibule je doma po ruce vždycky, takže sirup můžete připravit okamžitě, jakmile nemoc zaútočí. Navíc je příjemně sladký a děti nemají problém lžičku cibulové šťávy spolknout.

onions-74354_640Postup: Cibuli pokrájíme na větší kostky nebo kolečka, dáme do skleněné či keramické mističky a bohatě zasypeme cukrem. Přikryjeme potravinovou fólií a dáme do chladničky. Pocukrovaná cibule začne brzy pouštět šťávu. Po lžičkách ji odebíráme a dítěti podáváme několikrát denně.

 

 

 

Dětská kosmetika - přírodní kosmetika pro děti

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..