Nákup velkých dřevěných květináčů na venkovní rostliny dokáže pořádně provětrat peněženku. Ale stačí zrecyklovat pár starých prkýnek s patřičnou patinou a obyčejný plastový květník bude mít rázem jiný šmrnc. Na terase udělá velkou parádu. Jak na to? 

Co potřebujete:
velký plastový květináč nejlépe se ohnutým horním okrajem (na jeho stav či vzhled nehleďte, vybírejte podle ceny levné kusy, šikovné je sehnat staré obaly od stromků ze školky), pár starých prkýnek nebo nepotřebnou dřevěnou paletu, sponkovačku, pilku, kleště

Jak na to:
1. Podle květináče si naměřte délku prkének a nařezejte si je. Odstraňte při tom ošklivější části prken či stopy po hřebících apod.

2. Položte si květináč na bok, připravené prkénko zasuňte pod okraj a na obou koncích ho připevněte sponkovačkou. Takto postupujte po celém obvodu. Můžete si prkénka nejdřív cvičně rozmístit po celém obvodu květináče, abyste upravili mezery a šířku posledního prkénka tak, aby vše pěkně vycházelo.

 3. A teď už zbývá poslední krok – sponky, které trčí jako jehelníček uvnitř ze stěn květináče, kleštěmi ohněte dolů, abyste se o ně při sázení rostlin nezranily. Toť vše a skvělý květináč ve vintage stylu máme za pár korun hotový.

DIY-kvetinac-promena

 

Zdroj: Make The Best of Things

 

zahrada1-728x90.jpg

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..