Pro pěkné jarní dekorace nemusíte hned sáhnout hluboko do kapsy. Když máte rádi rustikální styl, stačí vám dobrý nápad a šikovné ruce. Materiál snadno nasbíráte při procházce.

Taky vás takhle se začátkem jara posedne démon a chcete nazdobit každé okno, balkon i terasu? Ale květin, které mohou být už teď venku, příliš není. Pak by se vám mohl líbit nápad na jednoduchou venkovní dekoraci, kterou pořídíte při troše šikovnosti úplně zadarmo a bude vám dělat radost dlouhé týdny.

27

Potřebujete – dřevěnou bedýnku (v tomto případě od jahod), plastovou misku obdobné velikosti (ale můžete bedýnku vystlat jen igelitovou fólií), větvičky třeba z právě ostříhaných ovocných stromů, březové (nebo jiné ohebné větvičky), mech, trochu substrátu, zahradnické nůžky, tavnou pistoli, zdobení dle vlastní fantazie

Jak na to

251. Nejprve si větvičky, v našem případě z jabloní, nastříhejte na stejnou délku. Lépe se vám bude pracovat s rovnými, které snáz přilepíte.

282. Dřevěnou bedýnku dokola tavnou pistolí polepte nastříhanými větvičkami.

3. Vložte do ní plastovou nádobu, nebo vyložte fólií a vysypte substrátem.

4. Na substrát naaranžujte mech.

5. Teď záleží a vás, jestli vám stačí jen mechové polštářky, které nazdobíte třeba jen kameny, nebo si upletete z břízy věnec či hnízdečko. Jak na to, se dozvíte ZDE.1-horz

6. Kolem bedničky ovažte přírodní provázek, stuhu nebo lýko, přidejte kameny a nazdobte dle libosti. Výhoda dekorace je, že venku na čerstvém povětří vydrží dlouho pěkná a po Velikonocích ji můžete snadno předělat do nové podoby.

111-horz

A komu se nechce do náročného projektu, může to zkusit jednodušeji.

3c9fdd97ceaf62bebd50caeb0947fd2d

 6d0e1f07d6d81b8804aa0eba95441d7b
Foto: Maru, Pinterest

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..