Počasí se nám má pokazit, a to je skvělá příležitost vyrazit si trochu do tropů. V trojské botanické zahradě ve skelníku Fata Morgana vám zima nebude a navíc si zblízka prohlídnete motýly, za kterými byste jinak museli urazit tisíce kilometrů.55

Exotické druhy s křídly, ze kterých opisuje nejeden světoznámý módní návrhář, můžete v prostředí tropické přírody obdivovat na tradiční výstavě, která potrvá až do 8.května. Letos se jmenuje Lehkost motýlích křídel.

88 Rodiče může potěšit, že je to jedna z mála výstav, na kterou děti do skleníku vylákáte. Hra barev bude bavit vás i je. Navíc motýli klidně usednou i na vás. Stačí mít tu správnou květinovou voňavku. Nebo si je prohlídnete při krmení. zajímavé je, že někteří motýli mají rádi slanou vodu, alkohol a hodně zkvašené šťávy. V botanické dostávají roztok cukru  a přezrálé banány, které začínají fermentovat.

20Jako každý rok jsou kukly tropických  martináčů, otakárků a baboček do botanické zahrady dovezeny z motýlí farmy v anglickém Stratfordu nad Avonou v pravidelných týdenních dávkách.

33Motýlů bude  víc než čtyři tisíce a líhnou se postupně, takže po celou dobu konání výstavy se rodí nové a nové exempláře.

3-horzProměnu kukly v pestrobarevného krasavce můžete unikátně sledovat ve skleněných vitrínách, kde jsou kukly přilepeny na bambusové tyčky.

363Nechybí tu ani motýl martináč Attacus atlass s největší plochou křídel na světě. Může to být až 400 cm2. Zajímavý je čich tohoto druhu. Samci martináčů mají mnohem hustější tykadla než samice a díky nim je mohou vyčichat až na několik kilometrů.

111

 

66

99

 Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..