Potřebujete o víkendu  zabavit děti, rádi byste si udělali romantickou procházku a koupili nové sazenice, ale netušíte, jak to všechno skloubit dohromady? V tom případě naberte v sobotu směr Beroun! Děti rozhodně nalákáte na místní medvědy z Večerníčku.

Medvědi se tady houpou, drbou a když je teplo i koupou.

Medvědi se před zraky všech chovají jako zkušení modelové. Bez ostychu se tu houpou, drbou a když je teplo, i koupou.

Když se sobota vydaří a nemáme žádný program, rádi dopoledne vyrazíme do Berouna. Skvělé je, že se tu najde pro každé přesně to, co ho baví. Stačí jen najít místo na parkování. My jsme nejraději, když se nám podaří uchytit U Medicentra, odkud je všude blízko. Kousek je to na náměstí, kde se konají prodejní sobotní trhy, které jsou pověstné široko daleko už dlouhá léta Nadchnou dospělé se sklony k zahradničení. Najdete tu všechny možné i nemožné sazenice od rajčat až po trvalkové keře. Ceny i kvalita rostlin je na rozdíl od hobbymarketů velmi příznivé. Takže pokud chcete obohatit vegetaci na zahradě, přijdete si na své. Z náměstí se můžete vydat na procházku k řece a pak třeba přes most na druhý břeh, kde je park.

Kom medvědi nestačí, může se vyšplhat na rozhlednu.

Komu medvědi nestačí, může se vyšplhat na rozhlednu.

S dětmi za medvědy
Velkou atrakcí je místní medvědárium na kopci, ve kterém bydlí Vojta, Kuba s Matějem. Dostanete se tam nejlépe právě z parkoviště u Medicentra. Prostě půjdete pořád do kopce. Kromě nádherných chlupáčů objevíte krásné dětské hřiště a stánek s občerstvením, při jehož návštěvě finančně nevykrvácíte.

Hned vedle medvědária je dětské hřiště.

Hned vedle medvědária je rozlehlé dětské hřiště.

Komu medvědi nestačí, může vyjít ještě výš a podívat se na rozhlednu. Kousek od ní je dokonale schované další dětské hřiště se skvělou lanovkou. Kromě toho, že většinu dne zeje prázdnotou, tu jsou lavičky, ze kterých je nádherný výhled. Místo jako stvořené na malou svačinku nebo piknik.

5

Na zastrčeném hřišti je z laviček krásný výhled. Dobře při něm chutná svačina.

Náš tip – Před tím, než se na výlet vydáte, raději si na webových stránkách města zkontrolujte, že se na náměstí nekoná nějaká velká akce. Třeba když jsou tu hrnčířské trhy, můžete na pohodový výlet zapomenout. Je to boj.

 

Foto: bom

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..