Výroba veselých berušek je perfektní způsob, jak s dětmi strávit odpoledne, když nám počasí venku zrovna nepřeje. Roztomilí broučci z kinder vajíček přinesou pozitivní energii nejen do dětského pokojíčku. Můžete je použít jako zápich do květináče, nebo jich udělat víc a zavěsit je v prostoru.

Co potřebujeme:

1 DSC_9230– plastová ‚kinder‘ vajíčka

– štětec a běžné akrylové barvy – černá, bílá, červená

– červený papír, karton, filc či pěnovou gumu (my použili papír)

– špejle (pokud budete tvořit zápichy)

– černou nit či bavlnku (a ještě bílou, pokud chcete nechat berušky létat :))

– nůžky, černý fix

– šablonku na kolečka (malou skleničku, vykrajovátko cukroví apod.)

 

Jak na to:

2 DSC_92361. Postup je stejný pro obě varianty. Při přípravě berušek do květináčů uděláme do vajíčka pouze navíc dírku pro zasunutí špejle. Vajíčko je měkké a krásně to jde nůžkami na nehty. Dírku jsme dělali na straně u ‚pantu‘, lépe se tam odhaduje prostředek.

3 DSC_9241

 

2. Větší půlku vajíčka natřeme červenou barvou. Necháme zaschnout zapíchnuté či zavěšené na špejly. Barvy zasychají celkem rychle a není potřeba nanášet silnou vrstvu.

4 DSC_9245

 

3. Potom natřeme víčko vajíčko načerno a vytvoříme tak hlavičku berušky. Chvíli počkáme, než vše pořádně zaschne, abychom si při další manipulaci barvu nesetřeli. Mimochodem – jako stojan na špejle či štětce se nám při výrobě skvěle osvědčila kostka lega pro nejmenší :-).

5 DSC_9250

 

4. Podle fantazie domalujeme obličej. Přes pant otevřeného vajíčka protáhneme ven kousek černé nitě či příze a máme hotové nožičky. Zkrátíme na potřebnou délku.

6 DSC_9251

 

5. Pro závěsné berušky ještě krajem otevřeného vajíčka vedeme dlouhou bílou nit, vyvedeme ji na horní straně a pak vajíčko zavřeme. Snažíme se mít oba konce bílé nitě co nejblíže u sebe.

 

7 DSC_92386. Na připravený červený materiál si podle šablonky obkreslíme kolečka, předkreslíme si to nich tvar křidélek s malým výkrojem, namalujeme puntíky a vystřihneme.

8 DSC_9253

 

7. Křidélka přiložíme k sobě tak, aby byla rozevřená jako při letu a přilepíme k vajíčku. Teď už stačí jen vyzdobit dětský pokoj nebo rozveselit pokojové květiny.

9 DSC_9260

Foto: Los Typos

 

Jedna odpověď

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..