Taky už jste na zahradě objevili první kopřivy? Právě včas. Bez nich by velikonoční nádivka nebyla taková, jaká má být. Takže se vyzbrojte rukavicemi, nůžkami a hurá na ně.

Během roku si na nádivku moc nepotrpím, ale tu velikonoční miluji. Někdo jí také říká hlavička. Máme na ni oblíbený jednoduchý rodinný recept. Peču ji samotnou bez masa a pokaždé udělám celý velký pekáč. Do večera je pryč. Pokud jste s kopřivami ještě nepracovali, dávejte pozor. Nastříhejte mladé lístky a propláchněte je ve studené vodě v sítu. Na dvě minutky je dejte povařit do vroucí vody, a pak je rychle dejte do ledové, aby neztratily krásně zelenou barvu. Kdo kopřivy nemusí, nahradí je pažitkou. Ta je také svěže zelená.

Potřebujete na 4 porce

6 rohlíků
300 g slaniny nebo vařeného uzeného
6 vajec
250 ml mléka
100 g másla
hrst mladých kopřiv nebo pažitku
muškátový květ, sůl a pepř

Jak na to

Nejlépe den až dva staré rohlíky rozkrájejte na kostičky. Dejte do misky, přidejte mléko, aby se „nacucaly“ a nechte tak hodinu odstát v lednici. Pak přidejte žloutky a  uzené nakrájené na kostičky. Uvařené a okapané kopřivy nasekejte a přisypte do směsi.Když jej jich málo jako letos, přidejte pažitku. Ochuťte muškátovým květem, solí a pepřem. Nakonec opatrně přidejte sníh z bílků a nalijte do vymazané formy. Pečte při 180 °C dozlatova.

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..