Pokud se mango ještě neobjevuje na vašem jídelníčku, je správný čas to napravit. Toto exotické ovoce vám pomůže bojovat s podzimními splíny, nespavostí, nepříjemnou rýmou i kašlem. 

Pocuchané nervy, probdělé noci, deprese, roztěkanost… Viníkem podobných problémů bývá často nedostatek vitaminu B6. Předejít jim můžete pravidelnou konzumací manga – je totiž jedním z nejbohatších přírodních zdrojů tohoto vitaminu vůbec.

mango-390685_1280A nejen to. Šťavnatá dužnina obsahuje také velmi vysoké množství hned tří důležitých antioxidantů, konkrétně vitaminu E, vitaminu C a beta-karotenu. Díky nim chrání organismus před působením škodlivých volných radikálů a před degenerativními procesy. Zimní období je pro naše tělo náročné, víc než kdy jindy saháme po kapesníku a potýkáme se s útoky virů a bacilů. Pokud se právě vzpamatováváte z chřipky, dejte si k svačině právě mango. Celkově posiluje organismus a působí příznivě během nemoci i rekonvalescence. Také podporuje obnovu sliznic, takže si mangový doping pro úlevu naordinujte i po léčbě kašle, rýmy či zánětů v krku. 

 

 

Foto: Aduldej/FreeDigitalPhotos.net

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..