V obchodech jich mají spoustu, ale pokud za ně nechcete vyhazovat peníze a rádi byste vytvořili originální kousek, pusťte se do jejich výroby doma. Je to hračka. 

Hvězdy samozřejmě můžeme vyrobit z klasického barevného papíru. Efektně vypadá kombinace různých odstínů v jednotlivých  ‚patrech‘ hvězdy. Daleko zajímavějšího výsledku ale dosáhneme, když si vybereme jiný materiál. Nebojte se použít třeba noviny nebo vytrhnout stránky se zajímavými inzeráty ze svého oblíbeného módního časopisu. Ideální je, když jsou obrázky z obou stran vytrženého listu.

Co potřebujeme:

Různobarevné papíry, nůžky, lepidlo na papír, případně sešívačku a kousek oboustranné lepicí pásky

Jak na to:

 1. Z papíru si nastříháme stejně široké proužky ve 4 různých délkách. Dvě délky po třech proužcích, nejkratší proužky stačí dva plus přidáme jeden na zakončení hvězdy.

DSC_9339

2. Každý proužek přetočíme tak, aby nám vznikla špička, její konec přilepíme. Stejně stočíme i druhý konec papírku a také přilepíme.

3. Základ první části hvězdy  tvoří tři takto připravené  ‚mašličky‘ z nejdelších proužků.

4. Přeložíme je křížem přes sebe do tvaru šesticípé hvězdy, ve středu je vždy postupně slepíme k sobě. Pro jistotu můžeme prostředek ještě procvaknout sešívačkou.

5. Stejně vytvoříme druhé  ‚patro‘ z kratších proužků a přilepíme cípy do mezer spodní hvězdy.

6. Mašličky ze dvou krátkých proužků dáme přes sebe do klasického kříže a připevníme doprostřed hvězdy.

7. Nakonec střed vyplníme ruličkou z nejkratšího proužku a máme hotovo.

 

Při použití různých papírů se fantazii opravdu meze nekladou. Hvězdy můžeme vytvořit v libovolné velikosti – přizpůsobíme tomu délku proužků, ale poměr mezi nimi vždy zachováme. Při stříhání proužků z časopisů či novin myslete na to, že na hotové hvězdě budou vidět pouze konečky proužků – tam by tedy měl být motiv barevně nejzajímavější.

Foto: Los Typos

4 komentáře

 1. Lucie

  Mnohokrát děkuji za tento velice dobře stručně popsaný návod. Moc mi pomohl. Teď už jen s chutí do výroby! 🙂

  Odpovědět
  • Deni

   To jsme rádi, že se návod hodí. My ho využíváme často, protože počet dárků vždycky nakonec převýší zásoby koupených ozdob 🙂

   Odpovědět

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..