Bez lepení si během chviličky vyrobíte veselé zajíčky – stojánky, ve kterých můžete dávat vajíčka koledníkům, nebo je použít jako velikonoční dekoraci na stůl. Stačí si vytisknout naši předlohu. 

Potřebujete:
Čtvrtku velikosti A4
Nůžky a malé nůžtičky
Zbytek vlny nebo provázku

Jak na to: 

DSC_0173a
1.
Pokud si vaše tiskárna poradí se čtvrtkou (naše domácí inkoustovka například ano), vytiskněte si veselé zajíce z naší šablonky rovnou na čtvrtku. Pokud ne, vyjeďte je normálně na papír a ten poté čtvrtkou podlepte. Šablony zajíčků pečlivě vystřihněte.


DSC_0177a2.
Podle šrafovaných čar ohněte boční díly nahoru – uvnitř by měl být stojánek bílý, barevný zajíček a louka budou zvenku. Například nůžtičkami na nehty propíchněte v místě naznačených bílých koleček na každém díle dírky. Pozor – na zadní straně jsou dírky tři (uprostřed je jedna navíc pro ukončení mašličky).

DSC_0181a DSC_0189a
3.
Připravenými dírkami protáhneme kousek vlny či provázku tak, aby nám v rozích šel vždy venkem. Vlnu stáhneme, aby se nám stojánek napevno sevřel, a konce protáhneme vzadu třetí dírkou ven a zavážeme na mašličku.

 

A tady už máte naše tři veselé zajíčky v pdf šabloně, kterou si můžete vyjet na barevné tiskárně:Jaksiudelat.cz_zajicci_nahled
Jaksiudelat.cz_zajicek k vytištění 

 

Foto a šablona: Jaksiudelat.cz

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..