Hmyzí agresoři na nás mají spadeno. Doma si dokážeme zjednat pořádek, ale když jdeme ven a nechceme se pařit v dlouhých nohavicích a rukávech, hodí se repelenty. Máme pro vás několik jednoduchých receptů z bylinek, které máte na zahradě

Přírodní repelenty jsou prima, že si je zvládnete udělat doma a skoro nic vás nestojí. Nejsou sice tak účinné na všechny druhy najednou, jako ty chemické, ale jsou z přírodních látek.

Hřebíčkový repelent

Potřebujete: 20 g hřebíčku, 100 ml lihu

Jak na to:
Hřebíček nasypte do skleničky s lihem a nechte čtrnáct dní louhovat. Pak roztok přeceďte a dejte do rozprašovače. Hodí se proti komárům a muchničkám. Jen dejte pozor na světlé oblečení, protože barví.

Dobře vybraný přírodní repelent vám pomůže proti komárům a klíšťatům.

Dobře vybraný přírodní repelent vám pomůže proti komárům a klíšťatům.

Rozmarýnovo-levandulový repelent

Potřebujete: 100 g čerstvého rozmarýnu, 100 g levandulové natě, 1 lžíce vinného octa,1l vody

Jak na to:
Do vroucí vody přisypte nastříhané bylinky. Sundejte z vařiče a nechte odstát, dokud voda nevychladne. Pak sceďte, přidejte ocet a nalijte do rozprašovače. Je skvělý proti klíšťatům a použít ho můžete i na psy. Nastříkejte se před výletem do lesa. Repelent uchovávejte v lednici.

Repelent z jablečného octa
 

Potřebujete: 50 ml jablečného octa, 100 ml vody, 25 kapek esenciálního oleje

Jak na to:
Smíchejte ocet a vodu a dejte do rozprašovače. Přidejte esenciální olej, který vám voní, a protřepejte. Nejlepší je levandulový, protože tuhle vůní komáři nemají rádi.
Náš tip
Levandule je proti komárům skvělá i sama o sobě. Když jdete do lesa, rozemněte v prstech květy a potřete si zezadu krk, kotníky a ruce.

 
728x80-heroes.png

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..