Stromek a vánoční výzdobu mají uklizenou už asi všichni včetně mě. Ale najednou se mi to doma zdálo takové holé a tak jsem se pustila do výroby papírových motýlů, kterými se dá vyzdobit celý byt. Hotoví jsou za pár minut a nestojí vůbec nic.

Jako základní materiál mi posloužila knížka ve francouzštině, která se k nám dostala neznámo odkud. Nikdo si ji tady nepřečte, takže mi nebylo líto z ní vystřihovat. Pak už stačilo jen pár dřevěných kolíčků. Díky nim si pak můžete motýlky přichytit třeba jako já na větvičky ve váze. Je to obyčejný jilm, který jsem na podzim ostříhala. Další možností je věnec. A pozor! Vystřiženou stránku nevyhazujte, ale podívejte se, jak se dá využít na další dekoraci. Návod najdete ZDE.

Motýlci

1Potřebujete – dřevěné kolíčky na prádlo, stránky z knížky, provázek, tavnou pistoli, mašličky a korálky na zdobení

Jak na to
1. Z knížky vtrhněte 6 stránek. Obzvlášť dobře vypadá recyklovaný papír, který není úplně bílý. Přeložte tři a tři na sebe a pak napůl. Ušetříte si tak spoustu vystřihování. Podle šablony, nebo jen tak od ruky nakreslete většího motýla na jedny stránky, a malého na druhé.

42. Z provázku si kousek ustřihněte na tykadla. Na obou koncích udělejte uzlík, přeložte napůl a dejte do kolíčku spolu s jedním velkým a malým motýlkem. Když chcete, můžete tykadla přichytit tavnou pistolí.

113. Kolíčk přizdobte stužkou nebo provázkem. Obtočila jsem ho třikrát a pak dokola ovázala, aby vznikla kytička. Oboje přichyťte tavnou pistolí na kolíček a máte hotovo.6

Věnec

8Potřebujete – korpus na věnec, tavnou pistoli, jutový pásek, dřevěné korálky, jehlu a nit

Jak na to
1. Věnec omotejte jutovým páskem a konec přilepte tavnou pistolí.

2. Korálky navlékněte po pěti a svažte dohromady, aby vytvořily kytičku.

3. Na věnec přilepte kytičky z korálků a doprostřed ještě jeden korálek. Přidejte motýlky a máte hotovo.

9

2

Vystřižené stránky nevyhazujte! Stačí ji ostřihnout, přilepit na papír, dozdobit a máte další pěknou dekoraci.

Foto: Maru/Jaksiudělat

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..