Tahle recyklace nás obzvlášť bavila. S holkami jsme si užili skvělé odpoledne a plastové lahve se přitom změnily v krásnou výbavu pro malé princezny. 

Kreativní zábavu můžete připravit i jako součást programu na holčičí oslavu či party. Malé školačky už zvládnou výrobu korunek samy. Můžete si předkreslit vlastní korunky, nebo prostě použít některou z šablonek, které jsme pro vás připravili ke stažení a vytištění.

aaDSC_0325

Potřebujete:

Dvoulitrové PET lahve 
Třpytivá barevná lepidla (Glitter Glue)
Kousek lepicí pásky
Papír, ostré n
ůžky

Jak na to:

1. Na papír si nakreslete předlohu korunky nebo si vytiskněte naši připravenou šablonku.

2. Z rovné části plastové lahve vystřihněte cca 10 cm vysoký válec. Přesnou výšku odměřte podle velikosti korunky, kterou jste si vybrali + 0,5 cm na okraj dole i nahoře).
aa1aDSC_0327
3. Pomocí pár kousků lepicí pásky připevněte dovnitř vystřižené části lahve šablonku korunky.

aaa4DSC_0335
4. Třpytivým lepidlem obtáhněte hlavní linky korunky. Nezapomeňte nakreslit i spodní linku po celém obvodu lahve. Dokreslete drobné detaily, vybarvěte diamanty apod.

aaa7 DSC_0351
5.  Lepidlo nechte důkladně zaschnout. Na plastu to trvá déle než na papíru, cca 2 hodiny.Pak lahev obstřihněte podle tvaru korunky s přidáním cca 0,5 cm, vzadu nechte pásek asi centimetr široký. Ten můžete nakonec přestřihnout, aby se korunka rozevřela a lépe dávala na hlavu.

aaaokDSC_0381
6. Hotovou čelenku připevněte do vlasů pomocí pérek nebo malých sponeček.

 Pro inspiraci nebo usnadnění práce jsme pro vás nachystali už hotové předlohy, stačí na ně kliknout a vytisknout si je:

Jaksiudelat.cz_korunka2 Jaksiudelat.cz_korunka1 Jaksiudelat.cz_korunka8 Jaksiudelat.cz_korunka7 Jaksiudelat.cz_korunka6 Jaksiudelat.cz_korunka5 Jaksiudelat.cz_korunka4 Jaksiudelat.cz_korunka3

 

 

Foto a šablony: Jaksiudelat.cz

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..