Náš oblíbený mrkvový dort alias legendární carrot cake je pro velikonoční hodování jako stvořený. Ať už ho nazdobíte marcipánovými mrkvičkami, kytičkami  nebo zkusíte náš tip – maličko pracnější krémovou úpravu v podobě ptačího hnízda. Samozřejmě stejně můžete kouzlit s jakýmkoli jiným dortem.

1. Dort upečte podle svého oblíbeného receptu. Děláte-li ho poprvé, zkuste náš osvědčený recept na mrkvový dort.

 

2. Hotový korpus rozřízněte (pozor, drobná změna) na tři části. Na promazání místo běžné náplně z krémové Philadelphie tentokrát použijte čokoládový máslový krém – věřte, že nebudete zklamaní (ale můžete samozřejmě zůstat i u sýrové náplně a čokoládový krém použít jen zvenku).

 

3. V horní vrstvě těsta vykrojte střed a celý dort zvenku pečlivě pomažte krémem. Dejte vychladit. Po vyndání z lednice ještě konečnou vrstvičkou krému dort perfektně uhlaďte. Cukrářský sáček naplňte krémem a nasaďte na něj koncovku s tenkou trubičkou (případně to udělejte jako u zdobení perníčků – naplňte igelitový sáček a ustřihněte mu růžek). Nanášejte na dort cik cak krátké ‚větvičky‘.

???????????????????????????????Je to trochu piplačka, ale výsledek je kouzelný! Střed hnízdečka pak naplňte kupovanými cukrovinkami-vajíčky a přidat můžete i fondánového či marcipánového ptáčka.

A ještě recept na čokoládový máslový krém, který můžete na tento dort použít:
1 hrníček změklého másla, 6-8 hrníčků moučkového cukru, 1/2 hrníčku mléka, 2 lžičky vanilkového extraktu, cca 150 g mléčné čokolády rozehřáté ve vodní lázni
– krém si připravte minimálně z dvojité dávky!

Smíchejte máslo, mléko, vanilku, rozpuštěnou čokoládu a polovinu cukru a šlehačem zpracovávejte při střední rychlosti cca 3-5 minut, dokud není hmota krémově hladká. Pak postupně přidávejte po hrnku cukru, po každém přidání mixujte 2 minuty. Cukr přidávejte, dokud krém nezíská potřebnou konzistenci – možná ani nebudete potřebovat všech šest hrníčků.

 Foto: vanillabeanbaker.com

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..