Zdají se vám zdi v bytě holé, ale právě nemáte na ten správný designový kousek, který by je rozsvítil? Nevadí. Zkuste si udělat originální poličku ze starého šuplíku.

Čisté bílé stěny sice byt pěkně rozsvítí, ale útulně rozhodně nevypadají. Je potřeba je něčím trochu vylepšit. Pokud právě likvidujete starý stůl nebo skříň se šuplíkem nebo šuplíky, máte vyhráno. Ze staré zásuvky za chvíli vyrobíte poličku, kterou si můžete pověsit hned dvěma způsoby.

polička ze zásuvky

Poličku můžete pověsit i tradičně. Snad se vám to povede lépe, než fotografovi.

Potřebujete

*Starou zásuvku
*Smirkový papír
*Lazurovací lak
*Štětec

Na natírání hotové poličky je lepší vzít vodou ředitelný lak.

Na natírání hotové poličky je lepší vzít vodou ředitelný lak.

Jak na to

1
Šuplík nejprve dobře otřete. Pak vymáčkněte dno. Když je tam přišroubované držadlo, tak ho odstraňte.

 

2
Smirkovým papírem nebo kostkou obruste zadní stranu zásuvky. Když to není potřeba, jen rám znovu dobře otřete a odstraňte všechny fleky, případně je přebruste.

3
Nový šmrnc poličce dodáte, když ji přelakujete. Je na vás, jestli jen bezbarvým lakem nebo lazurovacím. Každopádně doporučujeme vodou ředitelný, který není cítit, takže s ním můžete pracovat doma.

4
Lak nechte dobře proschnout a pak poličku zavěste. Tady záleží na tom, jak moc jste konzervativní. Může být pověšená za roh nebo klasicky rovně. Tedy pokud máte lepší oko, než měl náš fotograf.

.polička ze zásuvky

Foto: maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..