DSC_9847-OK DSC_9852-okNepletou se, neháčkují, není potřeba ani lepidlo… Do výroby roztomilých čepiček ze zbytků vlny se bez obav pusťte i s dětmi, není to nijak náročné a určitě se při tom zabaví.  Hotovými kulíšky můžete ozdobit vánoční stromeček nebo je  ´obléknout´ dekoračním figurkám.

Co potřebujeme:


zbytky barevných vln 

papírové role od kuchyňských utěrek či toaletního papíru
nůžky, perořízek

Jak na to:

DSC_9813-ok

Roličku od toaletního papíru rozřežeme nebo rozstřihneme na 5 stejných dílů, roli od utěrek na kousky široké kolem 1,5-2 cm. Vlnu si nastříháme na kousky dlouhé přibližně 25 centimetrů. Vyzkoušejte, záleží na šířce ruličky – širší rantlík, delší vlna a naopak.

postup

Vlnu si přeložíme napůl. Položíme nad ruličku – tam, kde máme očko, bude vršek čepičky. Konce vlny provlékneme vnitřkem ruličky očkem a utáhneme. Očko nám sedí na hraně ruličky, konce vlny směřují nahoru.

Tip: Pokud byste očko vedli vnitřkem ruličky  a konce vlny protahovali seshora, udělá se vám na hraně plastické vroubkování (viz např.oranžová čepička). Práci si také můžete zrychlit a protahovat 2-3 vlnky najednou.

postup2

Takto postupujeme nahusto kolem dokola celé ruličky. Konce vlny nahoře svážeme tak, aby nám vznikla čepička se střapcem. Střapec můžeme lehce sestřihnout do tvaru bambulky, Pokud chceme čepičku použít jako vánoční ozdobu, přivážeme na ni ještě očko k zavěšení.

věnec ze šály _Valerie MTipPokud máte dostatečně dlouhé konce vlny, můžete je před svázáním protáhnout vnitřkem ruličky na druhou stranu a teprve pak svázat k sobě a zastřihnout. Lem čepičky bude potom výraznější a konečný výsledek o něco efektnější.
Na kousky vlny můžete před protahováním navléknout korálky apod. a vyrobit si ozdobnější variantu.

Hotové kulíšky můžete použít jako ozdoby na vánoční stromeček, větvičkové aranžmá nebo na vánoční věnec. Úžasně sluší také dekoračním figurkám jako jsou sněhuláčci, no a jak jsme vyzkoušeli, dají se perfektně využít jako součást lyžařské výbavy pro panenky typu Barbie 🙂

 

Foto: Los Typos, Valerie M

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..