5275192228_78e1aebd88_o – kopieI když venku nenapadne a nenapadne, o radost ze sněhuláka děti nemusejí přijít. Buclatého kamaráda jim můžete vyrobit z plastových kelímků! 

Co potřebujeme

2 velikosti plastových kelímků na pití, nejlépe 2 dcl a 1 dcl (pokud chcete sněhuláka v téměř životní velikosti, udělejte spodní kouli z min. 3 dcl kelímků), počítejte se spotřebou přibližně 200 kusů od každé velikosti

kancelářskou sešívačku a zásobu sponek

šálu a dekorace dle libosti na nos, oči a knoflíky

Jak na to

1. Postup je úplně jednoduchý – spodní kouli tvoříme z větších kelímků, hlavu z menších. Kelímky spojujeme do kruhu pomocí sešívačky. Někdy mají tendenci praskat a na to jsme našli jednu radu: vyzrajete nad tím, když kelímky prošíváte až u vroubkované části.

2. Začněte středovou (největší) řadou každé koule – sešijte k sobě tolik kelímků, jak chcete mít sněhuláka širokého. Potom pokračujte druhou řadou nahoru – sešívejte kelímky vedle sebe i k řadě pod sebou. Jak se kelímky zužují, další řada se vám naklápí dovnitř, pojme menší počet kelímků a koule se vlastně sama přirozeně tvaruje. Stejně pokračujte od středové řady směrem dolů. Horní půlky nemusíte dodělat úplně do konce, můžete skončit o řadu dřív, aby se vám na tělíčko lépe usazovala hlava.

32

45

3. Spodní kouli poté sešijte s hotovou hlavou, krk převažte šálou, dodělejte nos, oči a knoflíky, případně pokrývku hlavy. Jako knoflíky a oči můžete dovnitř kelímků nacpat zmačkaný černý či barevný papír nebo např. ponožky, na nos stočte do kornoutu silnější papír. Pokud sněhuláka plánujete postavit ven, musíte ho uvnitř vybavit závažím, aby vám ve větru neuletěl a nekácel se.

Náš tip: Při výrobě sněhuláka můžete zrecyklovat např. kelímky od jogurtů. Jen nebude dokonale bílý a se sbíráním materiálu musíte začít v dostatečném předstihu, protože kelímků je potřeba celkem dost. 

A pokud už fešáka z kelímku máte hotového doma, podívejte se k nám na další nápady, jak si udělat sněhuláka a potěšit děti, i když se sněhovou nadílkou je to venku bída. 

Foto: Flickr.com, forofantasiasmiguel.com, Pinterest

kokiska-vanocni-darky-728x90.gif

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..