Zaskočila vás nečekaná karnevalová akce? Nepropadejte panice, tuhle úžasnou masku stihnete udělat během hodinky, všechno potřebné najdete doma a vyrazit v ní můžou jak holky, tak kluci. Takže – ať žijí mumie!!!

Potřebujete
 čtvrtku či pevnější papír, pastelky (voskovky, vodovky…), kulatou gumičku, nůžky, lepidlo, tričko s dlouhým rukávem, několik rolí toaletního papíru, případně obvaz

Jak na to

1. Z odkazu ZDE si vytiskněte předlohu pro obličej faraonské masky, ´bradku´a ozdobu na čele vytiskněte TADY.  Pokud nemáte po ruce tiskárnu, prostě si masku podle předlohy překreslete rukou, a klidně si ji podle potřeby zjednodušte.

2. Masku buď vy nebo děti vybarvěte, prostřihy nahoře a dole slepte k sobě, aby se pěkně vytvarovala podle obličeje (pro zjednodušení lze udělat prostě rovná, ale nebude tak hezky sedět). Na čelo přilepte ozdobu, dolů do ruličky složenou a slepenou bradku (bradku můžete určitě udělat prostě jen z rovné čtvrtky a masce to na kvalitě neubere). Udělejte dírky na protažení gumičky a přilepte uši – rovněž s dírkou. Protáhněte gumičku, upravte její délku podle dětské hlavy a je hotovo.

3. Pokud chcete mít dokonalý kostým, udělejte z papíru ještě ozdobný nárameník, ale jestli vás tlačí čas, nezdržujte se s ním.

4. Tričko s dlouhým rukávem navlečte tak, aby vám průkrčník zůstal kolem hlavy (přesně tak, jak se to vždy nechtěně povede dětem :-)) Rukávy spusťte dopředu. Nandejte masku a faraon je na světě.

5. Mumii z něj potom uděláte tak, že dítko nejlépe v upnutém tričku a leginách pěkně obmotáte toaletním papírem. Pro zpevnění můžete sem tam přidat třeba obvaz z prošlé autolékárničky, který na koncích lehce přistehujete k oblečení.  A je hotovo a můžete vyrazit.

Podrobný foto návod na výrobu kostýmu od  najdete ZDE.

A pokud už jste mumii zkoušeli a letos potřebujete něco nového, podívejte se na naše další karnevalové kostýmy, které hravě vyrobíte sami. A máme i nápady speciálně na kostýmy pro holky.

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..