Objevila se na vašem oblíbeném bílém triku skvrna? Nebo jen dumáte, čím osvěžit svůj šatník? Udělejte si originální top s vlčími máky! Na letní sezónu bude tohle tričko naprosto dokonalé. 

Díky super nápadu s květy z červené organzy snadno pořídíte originální kousek do svého šatníku nebo tento postup můžete použít také k zamaskování fleku na oblíbeném kvalitním tričku. Náklady jsou pár korun a zvládnou to i méně zručné dámy.

Potřebujete:
běžné, nejlépe bílé tričko
černý fix nebo barvu na textil (fix pořídíte už od 10 Kč)
červená látka – organza na výrobu květů (bohatě vám bude stačit 20cm široký pruh, ten vyjde cca na 15 Kč)
knoflíky nebo korálky na střed květů
jehlu a nit
svíčku

Jak na to

1-1024x342
1. Z papíru si jako předlohu vystřihněte 3-4 různě velké kruhy. Podle těchto šablonek si vystřihněte kolečka z organzy (tyto 3-4 vrstvy tvoří jeden květ). 

2-1024x342
2. Zapalte si svíčku a okraje kolečka opatrně projeďte plamínkem – díky tomu se vám okraj jemně ohne. 

3-1024x342
3. Vždy 3-4 takto připravená kolečka položte na sebe a ve středu prošijte, aby držela u sebe. Do středu pak přišijte knoflík nebo korálek. 

4. Na tričko si fixou na textil nebo tenkým štětečkem barvou na textil nakreslete stonky vlčího máku (dodržejte pokyny k použití fixu nebo barvy). 

5. Nakonec přišijte hotové květy a úžasné tričko je hotové. Jak snadné!

1

Náš tip: Nezapomeňte udělat  jeden květ navíc jako ozdobu do vlasů. 

Většina běžných barev a fixů na textil se dá bez problémů prát až na 60 °C, takže o údržbu trička se nemusíte bát. Kvůli květům ale tričko perte jako jiné jemné prádlo – nejlepší je dát ho do sáčku na praní jemného prádla a prát na 30-40 °C.

 

Zdroj: Marmalato

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..