Počasí přeje výletům a procházkám. Příjemné odpoledne můžete s dětmi strávit ve vesnici Zájezd kousek od středočeského Kladna. Hlavním lákadlem je tam malý sympatický zoopark. 

Nečekejte obrovskou zoologickou zahradu, jaká je v Praze či Liberci. Nejen pro malé děti má ale tento zoopark s heslem „blíž k přírodě“ a 40 druhy exotických i našich zvířat svoje kouzlo. Vyrazili jsme sem na výlet v sobotu odpoledne. Naše drobotina se postarala o zpožděný odjezd, takže jsme hledali něco poblíž Prahy, s příjemnou procházkou na sluníčku a časovou náročností max 2 až 3 hodinky. Na tenhle cíl výletu nás přivedl zdejší obyvatel rys Blonďák, kterého jsme před časem viděli na přednášce v kavárně na pražském Proseku.

DSC_0576

Rysů najdete v zoo hned několik. Mladý fešák z ‚horní‘ části je celebrita – jmenuje se Blonďák a často si udělá výlety do republice na přednášky ve školách či kavárnách.

Kousíček za Buštěhradem jsme dorazili do vesničky Zájezd – zajeli jsme až na parkoviště za vesnicí, odkud jsme se mezi loukami vydali k zooparku. Hned po pár minutách jsme se pokochali pohledem na koně ze sousedního jezdeckého centra, kteří byli zrovna na vyjížďce v přírodě. Zábavu děti najdou už po cestě – je pojatá jako naučná stezka s hmyzím hotelem, motýlím keřem atd. Velmi pozvolnou chůzí jste i s malými dětmi na místě do čtvrt hodinky.

Majestátní velbloud pózoval víc než ochotně.

Potěšilo nás, že do zooparku mohou i vychovaní psi na vodítku. V ohradách byla oblíbená sestava lamy-ovce-kozičky a spol., sólo výběh má velbloud. Nechybí kontaktní koutek, kam mohou děti za kozičkami, prckové z města ocení i možnost pohladit si klasického domácího králíka nebo vidět kuřátka. V občerstvení jsme si u neuvěřitelně milé a ochotné paní dali typické výletní párky a kafíčko a ještě jsme šli pozorovat do voliér veverky, rysa a zvědavého emu, který hlídal našeho psa na každém kroku.

Jaksiudelat.cz-surikaty

Těžko říct, kdo byl v tu chvíli větší atrakcí – jestli surikaty pro nás, nebo retrívr pro ně.

A pak už jsme se měli k odchodu – nevšimli jsme si totiž ukazatelů, které navigovaly dovnitř vesnice do druhé části zoo 🙂 Naštěstí tam proudily skupinky návštěvníků, takže za chvíli jsme i my na kopečku ve vsi obdivovali lemury, papoušky, maličké kosmany, neodolatelné surikaty a další zajímavá zvířata a ptáky. V lemuří ubikaci je teď o atrakci víc. Vlastně hned o dvě. Čerstvé přírůstky, mláďata lemura kata, už se vozí na mámě po venkovním výběhu. Stejně jako ostatní návštěvníci, ani my jsme se na ně nemohli vynadívat.

DSCN2704

Hodně srandy si užijete s místními lemury. Děti jsme od okna v jejich expozici nemohli odtrhnout.

Za děti v Zájezdu zaplatíte vstupné 50 Kč, za dospělého 70 Kč. Nejmenší děti mají vstup zdarma. Vyplatí se sledovat akce na webu zooparku, můžete si tak užít třeba komentované krmení nebo prohlídku s průvodcem, super program na dětském dnu apod. A pokud s návštěvou počkáte až na léto, nezapomeňte si s sebou vzít deku a plný piknikový koš. Pro obědy v trávě je zde speciálně udržovaná loučka.

 

 

Foto: Jaksiudelat.cz, Zoopark-zajezd.cz (1)

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..