Lámete si hlavu, kam se s dětmi vydat v takovémhle počasí na výlet? Máme pro vás skvělý tip na místo, kde se nikdo nebude nudit. Vydejte se na hrad Točník a nezapomeňte vzít s sebou něco za zub.
medvědi točníkPrávě si klepete na čelo a myslíte si, co vám to radíme za nesmysly, když je hrad v zimě zavřený? Tak to jste tam nikdy v zimě asi nebyli. I když je hradní brána až do března zamčená, za výlet to stojí. Nahoře je krásný výhled do údolí. Pod hradem jsou pak v prostorném medvědíně od listopadu 2013 nastěhováni dva Medvědi brtníci Agáta a Martin. Narodili se v lednu 2013 a hráli v pořadu Méďové na cestách. Od té doby ale hodně povyrostli. K zimnímu spánku se zatím neuložili, tak se bude na co koukat. Zkrátka ovšem nepřijdete, ani kdyby náhodou spali.

 

 

čuník Točník

Než se vydáte na výlet, nezapomeňte si s sebou vzít trochu suchého chleba nebo rohlíků na strouhanku. A když se ve sklepě stavíte pro pár uložených jablíček, bude to ještě lepší. Pro medvědy tyhle laskominy nebudou. Pro koho? Vděčné strávníky uvidíte hned při vystupování z auta na parkovišti. V ohradě tu jsou ovce, kozy a čuník, kteří si rádi dají a nechají se podrbat i nafotit. Jen raději dejte čuníkovi nějaké to větší jablíčko jako prvnímu, jinak všechna ostatní zvířátka odežene.

 

 

 

 

 

zvířata točník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zvířata Točník
Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..