Rádi s dětmi recyklujete zbytky po tvůrčích pokusech? Velikonoce jsou ideální příležitost. Když máte doma nějaké to klubíčko po háčkování nebo pletení a lepidlo, můžete se pustit do výroby.

Pruhovaný zajíc

3

Krásná a jednoduchá dekorace, která může jen tak stát opřená, nebo z ní bude originální přáníčko. Kromě zajíčka se dá vystřiihnout třeba vejce nebo kuřátko. A nezapomeňte na tenhle postup třeba na Vánoce nebo při jiných podobných příležitostech.

Potřebujete – jen pár kousků příze, dva listy papíru, izolepu a trochu lepidla.

Jak na to
1. Na obou listech papíru si okopírujte siluetu zajíčka. Z jednoho listu ji vystřihněte.
2. Na druhý papír si vyskládejte na stejnou délku nastříhané kousky příze tak, aby siluetu přesahovaly.
3. Dokonalého efektu dosáhnete, když budete střídat jednotlivé jarní barvy, aby byl zajíček veselý. Když ho chcete jako dekoraci do bytu, můžete barvy přizpůsobit zbytku interiéru.
4. Když máte siluetu zcela zakrytou, přilepte na obou stranách konce přízí izolepou.
5. Na příze přiložte vystřiženou siluetu a přilepte listy k sobě.

Duhové vajíčko
 
1aProč zdobit jen kraslice, které jsou tak křehké, takže se pro mnohé dětské pacinky nehodí? Krásnou duhovou přízí děti snadněji omotají vajíčko z polystyrenu nebo plastu. Seženete je v každé drogerii nebo galanterii do pěti korun. Pak už ho stačí jen natřít lepidlem a pěkně pokládat dokola nitku k nitce. Nožičky a zobák snadno vystřihnete z papíru a přilepíte spolu s očima. Kdo nemá tyhle profi , vystačí si s bílým knoflíkem a černou fixou nebo jen papírem.

Zavináčové kuře

2Krásná a jednoduchá zábavička i pro malé děti. Základem je oválek nebo tvar vajíčka vystřihnutý z tvrdého kartonu. Zbytek už zvládnou hravě děti. Potřou ho lepidlem a pokryjí stočenými kousky žluté příze. Navrch jim vystřihněte z papíru oči, z kosíčku filcu zobáček a papírové nožky, aby kuře dobře stálo.

1-horz

Foto: Pinterest,katiescrochetgoodies.com,  donnaclick.it

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..