Romantickou atmosféru dokonale doladí plovoucí svícen ve tvaru lotosového květu. A co je na něm nejlepší? Můžete si ho během chvilky vyrobit sami – stačí mít po ruce jen plechovku od coly a pár plastových lžiček. Nevěříte? 

No dobře, finální dílo ještě přestříknete barvou ve spreji tak, aby co nejlépe ladilo do vašeho interiéru. Ale to už je opravdu vše – prostě jak říkám, celý postup je proklatě jednoduchý a výsledek ohromující.

1. Malou plechovku od nápojů rozřízněte pár centimetrů na dnem. Pak v pravidelných rozstupech nastřihněte její okraj – stačí do hloubky 4-5 mm – a zahněte ho dovnitř. Tím si kraj začistíte a už vám nebude hrozit úraz.

2. Celkem 18 plastovým lžičkám kleštičkami ucvakejte ‚držátka‘, ta nepotřebujete. Lepidlem či tavnou pistolí přilepte šest lžiček kolem dokola zespoda na plechovku. Dodržujte pravidelné rozestupy mezi lžičkami. Nechte zaschnout. Pak si z dalších šesti lžiček udělejte druhé patro okvětních lístků – trefujte se do mezer. Lístky trochu přizvedněte a nechte zaschnout. Stejně udělejte poslední třetí vrstvu.

3. Nechte zaschnout přes noc a hotový květ včetně vnitřku plechovky potom přestříkejte sprejem na efektní zlatou či jinou barvu dle libosti. Dejte dovnitř čajovou svíčku a můžete pouštět po hladině v dekorační misce (nebo při romantické koupeli ve dvou :-))

 

Zdroj: Nifty/YouTube

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..