Pokud se rádi kocháte krásou slunečnic, určitě se vám bude hodit šikovný trik, jak jejich květy udržet ve váze co nejdéle v plné parádě. 

Různé způsoby, jak prodloužit životnost řezaných květin, máme v malíčku. Ale musíme přiznat, že zrovna tenhle fígl jsme neznali, přestože optimistické slunečnice patří k našim nejoblíbenějším květinám. Takže co s nimi udělat a jak se o ně starat, aby nás doma těšily řadu dní?

sunflower-21480_12801Slunečnici seřízneme stonek na výšku vázy. Do hrnečku nalijeme vařicí vodu a konec slunečnicového stonku do ní na 7-10 vteřin ponoříme. Horkou vodou se rostlině roztáhnou cévní svazky a rostlina přijme více vody.

2 Zčernání stonku je projev spaření, není na škodu. Slunečnici už znovu nezařezáváme a rovnou vložíme do vázy. Znovu koneček stonku seřízneme až po dvou dnech a vyměníme vodu ve váze. Horkou vodou už nespařujeme.

3 Stejně zacházíme i s ostatními květinami s dřevnatými stonky (např. hortenzie, šeřík aj.). Rostliny s dřevnatým stonkem špatně přijímají vodu – pomůžeme jim tak, že konec stonku naklepeme (rozvlákníme). Kromě hortenzií a šeříků můžete tento postup použít pro zlatobýl, třezalku, chryzantému, rododendron, pivoňku a veškerou zeleň s dřevnatými stonky.

Zdroj: Kytky od Pepy

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..