Toužíte mít na zahradě jezírko, ale nemáte peněz nazbyt? Tak si ho zkuste udělat z vyřazené pneumatiky. Když ho pěkně založíte a obložíte kameny, nikoho ani nenapadne, co se pod vodou skrývá.

zahrada1-250x250.jpgJezírko si dopřávali už v orientálních zahradách. Přilákalo ptáky, kteří se sem přišli napít a pak zazpívali. Kousek vody se vejde i na malou zahradu. Při zakládání jezírka je několik možností. Můžete zakopat starou plechovou vanu, investovat do plastového výlisku, nebo třeba starou pneumatiku vyložit rybníčkovou fólií. Když břehy obložíte kameny a osázíte rostlinami, nikdo mezi nimi rozdíl nepozná.

Kam s ním
Jezírko musí být na pomezí stínu a plného slunce. Nikdo ho nedělejte pod opadavými stromy, protože byste nedělali nic jiného, než běhaly se síťkou. Pamatujte na malý spád k místu, kam bude moct odtékat voda, když do jezírka naprší.

Jak na to:

Potřebujete: pneumatiku, rybníčkovou fólii, písek, kameny, solární pumpu

1. Najděte správné místo. Odstraňte tu rostliny a vykopejte jámu pro pneumatiku.

22. Jámu vysypte pískem a vložte pneumatiku tak, aby vyla zarovnaná s povrhem. Jeden okraj by měl být mírně níž, aby měla kudy odtékat přebytečná voda.

3. Na upěchovaný písek dejte netkanou textilii a na ni fólii, která by měla být větší než pneumatika. Dobře ji vyložte celý prostor. Lépe se s fólií pracuje za teplého počasí.

4. Fólii zahrňte za pneumatiku. Napusťte vodu.

35. Okraje obložte kameny a vysaďte tam rostliny. Dobře se tam bude dařit třeba bohyšce a pryskyřníkům.

Chcete fontánku?
Když vám nestačí jen obyčejné jezírko, můžete si do něj dát fontánku se solární pumpou. Výhoda je, že nepotřebujete přívod elektřiny. Šikovný je třeba solární ostrůvek, který se položí na vodní hladinu, a když svítí slunce, začne pumpa vést vodu. Ale připravte se na to, že nejjednodušší stojí víc než tisícovku.

119

Foto: icreativeideas.com

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..