Není nad to usínat v posteli s příjemným společníkem. U nás doma se polštářku ve tvaru zvířátka říká hajánek a mají ho všichni bez rozdílu věku. Nedávno jsem ušila dalšího, tentokrát ovečku. Třeba se vám bude jednoduchý střih líbit a zkusíte to taky.

Správný hajánek má být příjemný na dotyk. Aby byl pořád hezký, je dobré ho pravidelně vyprat, proto ho dělám jako povlak na polštář. Lépe se udržuje. Když se rozhodnete si jeden takový také ušít, přizpůsobte si velikost povlaku a částí těla podle toho, jak velkou výplň polštáře si koupíte.

Potřebujete – zbytky látky, zbytky vatelínu, výplň do polštáře, nůžky, nit, jehlu, šicí stroj, zip nebo patentky

Jak na to?

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA1. Nejprve se rozhodněte, jak bude polštář velký. Záleží na tom, jakou máte výplň. Já koupila ze 49 Kč v Jysku. Podle něj jsme střihla 2 stejně velký díl polštáře. Pak si podle šablony vystřihněte v odpovídající velikosti 2x hlavu, 8x nohy, 2xocas a 4x uši.

2. z rubové strany k sobě přišijte 4 nohy, 2 uši a ocas. Díly hlavy dejte lícem k sobě, vložte uši a také sešijte. Všechny sešité kousky obraťte na líc a vyplňte vatelínem.

3. Hotovou hlavu, nohy a ocásek přišpendlíme nebo přistehujeme na jeden díl polštáře a přiložíme druhý díl. Pak můžete všít do dolní části polštáře všít zip. Další možností je nechat oba konce obroubené a přišít patentky. Po celém obvodě prošijte.
4. Obraťte povlak na polštář na lícovou stranu a vyšijte očíčko. Nakonec vložte výplň.

Náš tip – Já jsme nenechala ovečce hlavu celou černou, ale ještě jsem přidala malou bílou kapucu, aby vypadala tak trochu jako naše oblíbená ovečka Shaun. Vyrobí se jednoduše, jen přidáte kousek bílé látky na přední i zadní díl hlavy.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..