Pokud vám klasické červené obaly připadají fádní, vyrobte si podle našeho návodu originální kousek. Můžete ho přizpůsobit jakémukoli interiéru, nebude vás stát téměř nic a co je nejlepší – zvládne ho opravdu každý během pár minut. 

Připravte si:

5 prázdných obalů od CD
zbytky vánočních papírů (nebo látky)
dekorační trávu (nemusí být)
nůžky, tavnou pistoli

 

VANOCNI CAROVANI 1 POSTUPddekorationfotos02-deco-to-go2009-decg3_zoom1 Není to žádná věda. Nastříhejte si papír s vánočními motivy na požadovaný rozměr a vložte ho jako booklet do obalu od CD. Takto si můžete připravit všechny čtyři strany květináče, nebo papír použijete jen na dvě a druhé dva obaly vyplňte dekorační trávou nebo jiným materiálem podle své fantazie. Pátou krabičku, kterou použijete na dno, nechte prázdnou.

 VANOCNI CAROVANI 2 POSTUP2009-decg4_img_eng

 

2 Teď už jen stačí pořádně nahřát tavnou pistoli, na obaly nanést po obvodu lepidlo a složit do kostky. Ke dnu je začněte přilepovat jeden po druhém.

 

 

VANOCNI CAROVANI 3 POSTUP2009-decg5_img_eng3Strany lehce přidržujte do úplného zatuhnutí lepidla. Potom do připraveného dekoračního obalu usaďte květináč s vícevýhonovou poinsettií či jinou zimní květinu a máte hotovo.

 

 

 

Jak si hýčkat vánoční hvězdu

12_set_elegant_02_eng_en– Poinsettie je citlivka, které nedělá dobře ofouknutí chladným vzduchem. Pokud chcete, aby cestu z obchodu přežila bez újmy na kráse, zabalte ji nejlépe do papíru a co nejrychleji ji dovezte domů.

Na umístění je trošku vybíravá, ale obdivované hvězdě takové drobné manýry odpustíme i. I v bytě je háklivá na průvan, zato světlým místečkem s dostatkem slunečných paprsků u ní zabodujete. Teplota kolem 20°C krásnou zimomřivku také potěší.

– Co se zálivky týče, je poinsettie naopak skromná. Malé množství vlažné (to je důležité, nikoli studené!) vody v pravidelných dávkách jí stačí ke štěstí. Pozor – opravdu špatně snáší přelití! Pokud si chcete užívat její barevné listoví co nejdéle, můžete jí jednou měsíčně přilepšit tekutým hnojivem.

Mnoho lidí ale třeba netuší, že poinsettie vypadají skvěle i jako řezané květiny ve váze. Krátké ponoření uříznutého stonku do vody zahřáté na 60°C zabrání odtékání mléčné mízy z rostliny. Díky tomuto jednoduchému ošetření zůstanou řezané poinsettie nádherně zářivé zhruba dva týdny.


 

Foto: Stars For Europe

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..