Rádi překvapíte něčím originálním? Připravte si vajíčka, která udělají malým koledníkům výslužku hned o něco zajímavější. A pokud se pustíte do vajíček větších rozměrů, využijete je na poslední chvíli jako krásnou velikonoční dekoraci. 

Podle jednoho postupu můžete udělat dva typy vajíček – maličká uzavřená s náplní nebo větší otevřená, která můžete naplnit stylovými dekoracemi a ozdobit jimi byt. Základní krok je stejný – kolem obyčejného nafukovacího balonku omotáváte bavlnku, vlnu či provázek namočený ve vhodném ‚tužidle‘. Velmi prosté, a přitom efektní. Takže jdeme na to!

Potřebujeme

1) Nafukovací balonky, různě barevné příze či provázky, nůžtičky, vhodné malé dobroty na naplnění

2) ‚Tužidlo‘ na zpevnění příze – můžete jako my u velkého vajíčka použít běžný tekutý škrob, nebo si můžete smíchat vlastní tužidlo svařením 1 dílu cukru a 1 dílu vody.

Jak na to

1 Nejdříve si uděláme malá plněná vajíčka. Do škrobu nebo cukerného roztoku si namočíme přízi. Dovnitř balonku našťoucháme např. několik čokoládových minivajíček a balonek nafoukneme na potřebnou velikost.
F0803TYGMSXHD7Q.LARGEF992BAUGMSXHDDC.SMALL

2Balonek začneme kolem dokola cik cak obtáčet namočenou přízí. Postupně omotáme balonek celý.

FA4PZXDGMIGHE00.SMALL FMGMDIOGMSXILES.MEDIUM

3Přízi necháme na balonku úplně uschnout, ideálně 24 hodin, pokud máme čas. Potom nůžtičkami propíchneme balonek uvnitř a opatrně ho vytáhneme ven. Ve vajíčku nám zůstanou jen čokoládičky.
FBOGITAGMSXHDBD.MEDIUMFMIKI22GMIGHJVP.LARGE

Zdroj: www.instructables.com

DSC_00774Pokud vyrábíme velké vejce, základní postup je stejný. Přízi namočíme do škrobu a balonek nafoukneme tentokrát na plnou velikost. Obmotáme ho, necháme zaschnout. Balonek prostřihneme a vyndáme. Hotové vajíčko necháme buď zavřené a použijeme ho jako dekoraci, nebo mu opatrně nůžtičkami vystřihneme v přední straně otvor a dovnitř naaranžujeme výslužku pro koledníky. Dozdobíme podle libosti mašlemi, peříčky a pod.

Doporučujeme: I na malé vajíčko použijte silnější přízi, nebo namixujte několik různě silných. Pokud byste dali např. pouze nitě, po vyndání balonku se vajíčko zbortí.

Foto: LosTypos/Jaksiudelat.cz

 

 

 

 

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..