Venkovní dekorace z přírodnin nemusíte kupovat, ale snadno si je vyrobíte, a nebude vás to stát ani korunu. Jako obvykle na něj vše potřebné najdete venku a zadarmo.

Taky máte nejraději, když dokážete při výrobě dekorací zužitkovat, co máte doma nebo na zahradě My tedy ano. Důkazem je jarní venkovní aranžmá, které nás nestálo vůbec nic, jen trochu práce. Základem je věnec z rozkvetlých větviček břízy, takže alergici by si měli dát pozor a možná zvolit jiný materiál. Své místo dostal na kulatém dřevěném stolku pod stříškou terasy, aby ho déšť zbytečně nedevastoval. Ale stejně mu to bude slušet například na pařezu nebo odříznutém „kole“ z kmene silnějšího stromu. Narcisky jsme vyrýply na zahradě, kam je po odkvětu zase vrátíme, a květináč ležel v kůlně.

2Potřebujete – větvičky (v tomto případě nakvetlá bříza), přírodní provázek, nůžky, zahradnické nůžky, květináč, narcisky (ale mohou být i jiné cibuloviny nebo macešky a primulky, co vám rostou na zahradě), oblázky

Jak na to
31. Tenké a ohebné větvičky břízy si zkraťte na stejnou délku. Čím budou lepší, tím lépe se vám bude pracovat.

52. Větvičky si po snopcích pospojujte do jednoho dlouhého „hada“. Postupně je k sobě přivazujte přírodním provázkem, který nebude na pohled rušit. Délka záleží na tom, jak chcete mít věnec dlouhý.

3. Nakonec svažte začátek a konec „hada“. Jehnědy a lístky svázaná místa zakryjí.

4. Narcisky nebo jiné květy si zasaďte do květináče a povrch substrátu zakryjte oblázky.

75. Věnec naaranžujte na kulatý stolek nebo pařez. Doprostřed postavte květináč a kolem rozložte větší a menší oblázky. Stejně dobře budou vypadat i šišky.

 

8

Foto: Maru

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..