Při výrobě fotomagnetů strávíte s dětmi společné zábavné odpoledne a výsledkem pak můžete ozdobit ledničku nebo třeba potěšit babičku.  

DSCN0254

Potřebujete

fotku nebo portrét vytištěný na tiskárně, barevné papíry, čtvrtku nebo karton jako podklad – my jsme použili výztuhu z balení triček (pokud máte rovnou barevné čtvrtky, karton nepotřebujete), tenké obrázkové magnetky z jogurtů nebo samolepicí magnetická páska, nůžky, tužku, lepidlo 

Jak na to

Astrobrights-AC-21. Z fotek dětí vystříháme kolečka. Kolečka by měla mít průměr kolem 5 centimetrů, aby se tvář dala pěkně dozdobit a dítko přitom bylo poznat. Stejně velké kolečko si vystřihneme ze čtvrtky/kartonu a fotku na něj nalepíme.

2. Na hlavičku zvířátka si z barevného papíru vždycky připravíme kolečko větší než je fotografie (kolečko můžete rovnou stříhat už s ušima apod.). Do něj nakreslíme menší kruh a prostředek vystřihneme – snažíme se, aby nám barevný okraj tvář na fotce překrýval jen zlehka.

3. Zvířátka tvoříme podle fantazie – lví hřívu např. vykouzlíme nastřihnutím okrajů papírového kroužku apod. Přilepíme na fotku a podle libosti přidáme ještě fousky, čumáčky apod.

4. Nakonec na spodní stranu hotového zvířátka přilepíme kousek magnetické pásky nebo půlku magnetického obrázku.

 

 

Foto: LosTypos, Ambrosia Creative (návod)

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..