Jedním z nejkrásnějších a zcela přírodních způsobů, jak provonět celý šatník, je zavěsit či položit do něj pár snítek levandule. Díky ní bude prádlo přirozeně a jemně naparfemované bohatou, uklidňující vůní. Aby se vám voňavé kvítky či semínka neopadávaly do šuplíků, svažte ostříhané snítky levandule do krásných „vřetýnek“. 

Na jedno vřetýnko potřebujete: 
1,6 m saténové stužky o šířce 4 mm
11 snítek čerstvé levandule
1 špejle
nůžky

Pak už jen stačí pustit si video nahoře nebo zkouknout postup dole a chytit grif pro obplétání květů. Ale nebojte, za chviličku vám to půjde od ruky, a výsledek za tu trochu námahy rozhodně stojí! Takto připravené voňavé svazečky jsou i milým dárkem třeba pro návštěvy.

levandule_svazek

1. Jedenáct snítek levandule zbavte listů, dejte do svazku a těsně pod květy svažte saténovou stužkou tak, aby pak kratší konec stuhy měl cca 20 cm.
2. Skrz květy prostrčte špejli tak, aby její konec vykukoval už mezi stonky. Poté stonek po stonku ohněte přes květy. Rovnoměrně je kolem dokola rozprostřete.
3. Krátký konec stuhy veďte mězi květy a dlouhý konec stužky začněte proplétat stopkami – jednou ji veďte pod, jednou nad. Pokračujte kolem celých květů.
4. Pod nimi oba konce stužky zlehka zavažte a vytáhněte špejli. Poté uvažte pevný uzlík a mašličku. Dlouhým koncem ještě obmotejte stopky a na konci zavažte.
A už se můžete těšit na voňavé prádlo.

 

Zdroj: Fattoincasadabenedetta.it

 

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..