Hledáte tip na pěkný výlet? KovoZOO je super zážitek pro děti i dospělé

Zoologické zahrady patří k našim častým prázdninovým i víkendovým cílům a jen tak něco už nás nepřekvapí. Ale tahle netradiční zoo nadchla celou rodinu – malé i velké, dámy i pány. KovoZOO ve Starém Městě známkujeme jako super zážitek pro milovníky zvířátek i technické hračičky.

vylet_s_detmi_kovozooKonec srpna nám nečekaně zamíchal prázdninovými plány a místo k moři jsme nakonec zamířili na Moravu, přesněji na Slovácko. Musím říct, že lehké rozladění velice rychle vystřídalo obrovské nadšení. Je to jasné – do okolí Uherského Hradiště jsme nezavítali naposledy! A pokud se tam vypravíte také, rozhodně se zastavte na kraji Starého Města v unikátní KovoZOO.

Její areál nepřehlédnete – zdálky k němu láká vysoký maják před vstupem, na který si můžete (pokud vám zbudou síly) s dětmi vyšlápnout.  Hned za pokladnou pak začíná přehlídka nejrůznějších tvorů, exotických i domácích, kteří mají jedno společné – jsou vyrobeni z kovového odpadu. Netřeba to dál popisovat, koukněte na fotky, některé exponáty jsou hotová umělecká díla.

kam_s_detmi_kovozooNad areálem vedou lávky, takže se na vše můžete podívat také pěkně svrchu a z vyhlídky na konci můžete sledovat cvrkot na vedlejším „šroťáku“ – to děti také dost bavilo 🙂

Na závěr si užijí i tatínkové a všichni milovníci techniky – čeká vás část expozice s auty, tramvajemi a dalšími dopravními prostředky včetně letadla, které si můžete prošmejdit.

Shrnuto: za nás skvělé hodnocení. Někde uvádějí časovou náročnost 1,5 hod, my jsme se tam zabavili skoro tři hodiny a vydrželi bychom i déle, kdyby nás nečekala cyklojízda zpět. Rodinné vstupné bylo víc než rozumné – kromě zoologické si na něj totiž ještě můžete užít venkovní hřiště před areálem, vyhlídku ze zmiňovaného majáku a pirátské dobrodružství na obrovské dřevěné lodi.

 A ještě jeden tip: Asi 100 metrů od zoo směrem do města, přímo na hlavní, najdete nenápadný zelený Penzion Ego. Tam jsme skvěle poobědvali na zahrádce pod stromy, polední meníčko za sto korun. Lepší rajskou polévku už jsme dlouho neměli – z donesené mísy si děti několikrát přidaly 🙂 A po jídle si hrály na zahradním hřišti a „pokecaly“ s místním sympatickým papouškem, zatímco my jsme si mohli v klidu vypít kávičku. V sezóně si tady dáte i točenou zmrzlinu.

Foto: Stoky/Jaksiudelat.cz

Nechte vzkaz

Váš email nebude veřejný

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..